Nelsona diriģētajos BSO koncertos muzicēs arī latvieši

Nelsona diriģētajos BSO koncertos muzicēs arī latvieši
Marco Borggreve . Diriģents Andris Nelsons
13-03-2014 A+ A-
Diriģents Andris Nelsons savu ēru un pirmo sezonu pie Bostonas Simfoniskā orķestra pults atklās 27. septembrī ar koncertu, kurā piedalīsies soprāns Kristīne Opolais, kura arvien vairāk izpelnās atzinīgas atsauksmes Eiropas opernamos, un vācu tenors Jonass Kaufmanis.

Orķestra sezonas atklāšanas koncertā skanēs fragmenti no Pučīni, Respigi un citu komponistu darbiem, bet koncerts tiks atklāts ar Vāgnera operas „Tanheizers” uvertīru, jo, kā saka A. Nelsons, tieši šā komponista mūzika viņu iedvesmojusi bērnībā.

Jaunais Bostonas Simfoniskā orķestra direktors [atgādināsim, ka 35 gadus vecais Nelsons ir jaunākais orķestra vadītājs pēdējo simt gadu laikā – red.] ieplānojis 20., 21. un 22. novembrī kopā ar orķestri atskaņot latviešu komponista Ērika Ešenvalda jaundarbu, savukārt latviešu vijolniece Baiba Skride kopā ar Nelsona diriģēto orķestri 6., 7. un 11. novembrī atskaņos Sofijas Gubaiduļinas koncertu „Offertorium” vijolei un orķestrim.

„Mūzika ir pārtika mūsu dvēselei,” akcentē Andris Nelsons, kurš pirmajā sezonā pie BSO pults diriģēs desmit programmas, iekļaujot tajās Prokofjeva, Šostakoviča, Sibēliusa, Čaikovska, Rahmaņinova, Haidna, Mocarta, Bēthovena, Brāmsa, Bruknera un Mālera darbus. Nelsons ieplānojis diriģēt orķestra koncertu nākamā gada pavasarī Kārnegija zālē (Ņujorkā), kā arī kopā ar BSO 2015. gadā doties koncerttūrē uz astoņām Eiropas pilsētām.

Par saviem muzikālajiem plāniem Andris Nelsons stāstīja intervijā, kuru var noskatīties šeit.

0 komentāri

Komentāru nav