Sadalītas balvas „Kilograms kultūras 2013”

Sadalītas balvas „Kilograms kultūras 2013”
Publicitātes foto
14-03-2014 A+ A-
Ceturtdienas, 13. marta, vakarā raidījuma „100 g kultūras” speciālizlaidumā tika sumināti balvas „Kilograms kultūras” uzvarētāji – pagājušā gada kultūras notikumi, kurus skatītāji balsojumā novērtējuši visaugstāk.

Nominācijā „Teātris” skatītāji visvairāk balsojuši par režisores Lauras Grozas-Ķiberes iestudējumu „Piafa” Liepājas teātrī, bet par pagājušā gada labāko muzikālo notikumu atzīts Latvijas Radio kora koncerts „Imants un Ziedonis” (diriģents Sigvards Kļava) Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā.

Vizuālās mākslas kategorijā vispopulārākā bijusi izstāde „Andris Freibergs. Scenogrāfija” Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, savukārt Literatūras un grāmatniecības kategorijā uzvarējis prozaiķis Jānis Joņevs ar debijas romānu „Jelgava 94” (apgāds „Mansards”).

Kā gada pārsteigums novērtēts „Rīgas Laika festivāls”, kas bija veltīts žurnāla 20 gadu jubilejai, bet par iepriekšējā gada notikumu kļuvuši XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki.

Kino nominācijā visvairāk balsu saņēmusi režisora Jāņa Norda spēlfilma „Mammu, es tevi mīlu” (studija „Tanka”).

Latvijas Televīzijas (LTV) Kultūras redakcijas Īpašās balvas piešķirtas par Latgales vēstniecības „Gors” atklāšanu Rēzeknē un Daugavpils Marka Rotko mākslas centra atvēršanu.

Skatītāju balsojums par LTV Kultūras redakcijas izceltajiem kultūras notikumiem vairākās nominācijās norisinājās jau trešo gadu, turklāt atšķirībā no daudzām citām balvām Latvijā LTV balvas saņēmējus nosaka tikai un vienīgi skatītāju balsojums. Balvu „Kilograms kultūras” raidījums „100 g kultūras” izveidoja 2011. gada sākumā. Kandidātu izvirzīšanas un vērtēšanas sistēmu veido Latvijas Televīzijas Kultūras redakcijas žurnālisti, kā arī citi LTV žurnālisti, kuri raidījumos atspoguļo kultūras notikumus Latvijā. Katru ceturksni nomināciju skaits ir atkarīgs no kultūras notikumiem, taču nepārsniedz astoņas nominācijas, kurās virza ne vairāk kā trīs notikumus.

0 komentāri

Komentāru nav