Jūgendstila muzejā atklāj izstādi „Riteņbraukšana 20.gs"

Jūgendstila muzejā atklāj izstādi „Riteņbraukšana 20.gs
08-03-2012 A+ A-

Konstantīns Pēkšēns bijis ne tikai izcils arhitekts, bet arī 2. Rīgas riteņbraucēju biedrības līdzdibinātājs un šī sporta veida aktīvs atbalstītājs. Tādēļ viņa 153. dzimšanas dienā 8. martā plkst. 17.00 Rīgas Jūgendstila muzejā notiks izstādes „Riteņbraukšana 20. gadsimta sākumā” atklāšana. Sarīkojumā piedalīsies arhitekta dzimta, kā arī velosipēdu vēstures un velosporta entuziasti.

Izstāde sniedz ieskatu par riteņbraukšanu pagājušā gadsimta sākumā, akcentējot 2. Rīgas riteņbraucēju biedrību un parādot velosipēdu aksesuārus kā dizaina priekšmetus. Pirmo reizi būs apskatāms Konstantīna Pēkšēna projekts 2. riteņbraucēju biedrības velotrekam. Uzmanību piesaistīs plašā divriteņu zvaniņu kolekcija, velosipēdu emblēmas, kā arī kungu velosipēds, kas ražots P. Ozolnieka fabrikā 1929. gadā.

Izstādes laikā aicināsim uz vairākiem sarīkojumiem par velosipēdiem un to vēsturi: 21. martā plkst. 17.00 runāsim par 2. Rīgas riteņbraucēju biedrību un Konstantīnu Pēkšēnu kā vienu no biedrības aktīvistiem, 4. aprīlī – par velosipēdu dekoratīvo apdari, 18.  aprīlī – par velosipēdista apģērbu 20. gs. sākumā.

Piedāvājam akcijas cenu ieejas biļetei Rīgas Jūgendstila muzejā un Saulkrastu velosipēdu muzejā – uzrādot viena muzeja ieejas biļeti otrā,  ieeja par puscenu.

Izstāde sagatavota sadarbībā ar Latvija Sporta muzeju, Saulkrastu Velosipēdu muzeju, Latvijas Veclaiku divriteņu klubu un LU Akadēmisko bibliotēku un būs apskatāma Jūgendstila muzejā līdz 29. aprīlim.

0 komentāri

Komentāru nav