Apskati, radi un atver durvis Āgenskalna dārgumiem!

Apskati, radi un atver durvis Āgenskalna dārgumiem!
LETA . Āgenskalna tirgus
14-03-2014 A+ A-
Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā 21. martā no plkst. 10.00 līdz 14.00 notiks atvērto durvju diena, radošās darbnīcas un izstādes „Āgenskalna dārgumi” atklāšana.

Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņu mākslas darbu izstādē „Āgenskalna dārgumi” būs apskatāmi dažādās tehnikās radīti mākslas darbi, kas atspoguļos Āgenskalna apkaimes kultūrvēsturiskos, mākslinieciskos, teritoriālos aspektus un personības.

Pasākuma laikā visi klātesošie būs aicināti piedalīties radošajās darbnīcās, iesaistoties grafikas, tēlniecības, animācijas, skicēšanas un multimediju aktivitātēs, radot „savus dārgumus”.

Apmeklētājiem tiks piedāvāta skolas apskates ekskursija un iespēja piedalīties Āgenskalna apkaimes kultūras un mākslas piemēru izpētē, iepazīstot ceļveža „Āgenskalna dārgumi” maršrutu.

Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskola (JRRMV) ir viena no labākajām mākslas vidusskolām Latvijā, kur augstā līmenī var apgūt akadēmiskās zīmēšanas un gleznošanas pamatus, kā arī tēlniecību, fotografēšanu, datorgrafiku, animāciju, videomākslu, interneta mājaslapu dizainu un citus ar laikmetīgo mākslu saistītus priekšmetus.

Skolas ēka Hāmaņa ielā 2a celta no 1913. līdz 1914. gadam, arhitekts Reinholds Šmēlings. 2013.–2014. gadā tā svin 100 gadu jubileju. Ēka rekonstruēta JRRMV vajadzībām 1999. gadā (arhitekti U. Zābers, P. Kļava). Tā ir viena no piecpadsmit R. Šmēlinga projektētajām „sarkanajām” skolām – Āgenskalna mākslas pērle (dārgums).

Projekts tiek īstenots Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros.

0 komentāri

Komentāru nav