Tabakas fabrika notika seminārs par sadarbības un līdzdalības aspektiem radošajās industrijās, kurā izskanēja idejas, kā organizatoriski, fiziski un tehniski veidot atvērtu, uz mērķi un uz sadarbību vērstu telpu.

" />

Seminārā aicina domāt par radošas darbības mērķiem

Seminārā aicina domāt par radošas darbības mērķiem
27-03-2013 A+ A-

13. martā topošajā radošajā telpā Tabakas fabrika notika seminārs par sadarbības un līdzdalības aspektiem radošajās industrijās, kurā izskanēja idejas, kā organizatoriski, fiziski un tehniski veidot atvērtu, uz mērķi un uz sadarbību vērstu telpu.

Radošo klasteru jeb puduru (Creative Clusters) Planet Modulor pārstāvis Marks Pīzbergs (Marc Piesberg)  runāja par piemēriem, kā organizēt nepiesaistītu radīšanas procesu un nodrošināt šo procesu veicinošu vidi – sākot no sadarbības procesa līdz pat tehniskajiem parametriem un prototipu izstrādei.

Roterdamas (Nīderlande) Radošās Farbrikas (Creative Factory Rotterdam) vadītājs Leo van Lūns (Leo van Loon) stāstīja par savu pieredzi radošās telpas organizēšanā. Pēc viņa uzskata, ja vienā telpā darbojas dažādās jomās specializēti mazie uzņēmumi vai pašnodarbinātie, tas paver daudz plašākas iespējas radīt inovatīvus, jaunus produktus.

Klātesošie varēja iepazīties ar Somijas galvaspilsētas Helsinku Alto Universitātes Dizaina Fabrikas (Aalto Design Factory) darbību, kas apvieno industrijas sociālistus, studentus un pētniekus. Galvenā šīs radošās telpas ideja – radīt studentiem iespēju jau studiju procesā sadarboties ar radošās industrijas uzņēmējiem.

Džeralds Lindstouns (Gerald Lidstone), Goldsmitas universitātes (Goldsmiths, University of London) Radošās un kultūras uzņēmējdarbības institūta vadītājs (Institute for Creative and Cultural Entrepreneurship), ikvienu aicinājaa apzināties, kas ir katras radošas darbības rezultāts – vai tam ir sociāls, estētisks vai finansiāls mērķis? Pēc paša Lindstouna pārliecības, radoša cilvēka biznesa plāns vairāk ir šī cilvēka vērtību, ne finanšu plāns.

Creative England pārstāvis Džons Ņūbigins (John Newbigin) iepazīstināja ar grāmatu “Creativty, Money and Love”, kurā ir apkopotas dažādās radošajās un sociālajās jomās strādājošu cilvēku rakstītas pārdomas par radošumu, naudu un mīlestību. Interesanti, ka grāmatu ikviens lasītājs var papildināt ar savām pārdomām Creative Blueprint mājas lapā.

Vairāk par Radošuma nedēļu lasi: radi!latvija

Vairāk foto: http://www.facebook.com/british.council.latvia

0 komentāri

Komentāru nav