Pakalniņas jaunākās filmas varonis – maratons

Pakalniņas jaunākās filmas varonis – maratons
Agnese Zeltiņa . kadrs no Lailas Pakalniņas jaunās filmas „Četrdesmit divi”
26-04-2013 A+ A-
30. aprīlī plkst. 19.00 kinoteātrī „Splendid Palace” notiks kinorežisores Lailas Pakalniņas maratonam veltītās dokumentālās filmas „Četrdesmit divi” pirmizrāde.

Ideja par filmu Lailai Pakalniņa iešāvās prātā, pirms diviem gadiem skrienot savu pirmo maratonu. Likumsakarīgi, ka tieši Nordea Rīgas maratons pārtapa par dokumentālo kino. „Četrdesmit divi” ir veltījums skrējējiem, kam katram ir savs stāsts par izaicinājumiem, cīņu ar sevi, noberztām kājām un prieku par finiša līniju.

Vēl lielākā mērā filma ir veltījums līdzjutējiem un tiem, kuri vienmēr ir vēlējušies kļūt par maratona dalībniekiem, taču dažādu iemeslu dēļ to nevar izdarīt. Filma ir iespēja piedalīties maratonā un izdzīvot to no sākuma līdz beigām.

2012. gada Nordea Rīgas maratons tapa par filmu, pateicoties operatoriem Uldim Jancim, Krišam Roziņam, Arko Okam, Uldim Cekulim, Annai Pakalniņai. Un Skrējējam – ikvienam no 18 180 dalībniekiem, kurus atbalstīja vēl lielāks līdzjutēju skaits. Dzīves notikumam par mākslas notikumu kļūt palīdzēja Nacionālais Kino centrs, Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

Patlaban Laila Pakalniņa turpina savus tradicionālos rīta skrējienus Šveices pilsētā Nionā, kur arī šonedēļ turpinās viņas filmu retrospekcija. (Tikmēr režisores spēlfilma „Picas” tiek izrādīta Pekinas starptautiskajā filmu festivālā.) Taču Latvijas filmu skatītāji gan būs pirmie, kas varēs tikties ar Lailu Pakalniņu un uzdot jautājumus par skriešanu un kino, jo tieši Rīgā notiks filmas „Četrdesmit divi” pasaules pirmizrāde.

Gan uz pirmizrādes, gan turpmākajiem filmas seansiem īpaši viesi ir visi šā gada Nordea Rīgas maratona dalībnieki – 42 km distances veicējiem ieeja ir bez maksas, pusmaratona skrējēji varēs iegādāties biļeti par 1 latu.

0 komentāri

Komentāru nav