Rīgā atklās Pasaules preses fotogrāfijas izstādi

Rīgā atklās Pasaules preses fotogrāfijas izstādi
Worldpressphoto.org
No 14. maija līdz 2. jūnijam Rīgā, Sv. Pētera baznīcā, būs apskatāma prestižā Pasaules preses fotogrāfijas (World Press Photo 2013) izstāde. Ceļojošā izstāde ir unikāla – aptuveni divsimt ikgadējā preses fotokonkursā godalgoto fotogrāfiju apceļo simts pasaules lielpilsētas, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja izstādes rīkotāji – biedrība ISSP un biedrība „Ascendum”.

Šogad „World Press Photo” konkursā piedalījās fotogrāfi no 124 valstīm, kas žūrijas vērtējumam iesniedza vairāk nekā 100 000 fotogrāfiju. Konkursā godalgotās fotogrāfijas atspoguļo izcilāko un radošāko mūsdienu fotožurnālistiku deviņās kategorijās – tie ir gan ziņu attēli, gan portreti, ikdienas dzīves skati, dabas un sporta foto. Labāko attēlu izstāde veicina diskusijas sabiedrībā par globāli aktuāliem jautājumiem un iepriekšējā gada svarīgākajiem notikumiem. Šogad pirmo reizi kopš 1991. gada Pasaules preses fotogrāfijas izstāde būs apskatāma Rīgā.

Rīgā ar publisku lekciju uzstāsies „World Press Photo Gada fotogrāfijas 2012” balvas ieguvējs Pols Hansens.

Līdztekus izstādei Borisa un Ināras Teterevu fonda Mākslas programmas „Tete-a-Tete 20 epizodēsietvaros norisināsies arī vērienīga fotožurnālistikas izglītības programma. 23. maijā kino „Splendid Palace” ar publiskām lekcijām uzstāsies „World Press Photo Gada fotogrāfijas 2012” balvas ieguvējs Pols Hansens (Paul Hansen), arī uzvarētāji sporta kategorijā Jans Grarups (Jan Grarup) un portretu kategorijā Stefans Vanfleterens (Stephan Vanfleteren). Rīgā notiks arī meistarklase un portfolio skate vietējiem fotožurnālistiem, arī izglītojoša programma vidusskolēniem par medijiem un fotožurnālistiku.

„World Press Photo 2013” izstādi Rīgā rīko biedrība ISSP un biedrība „Ascendum”. Izstādes galvenie atbalstītāji ir Nīderlandes vēstniecība Latvijā, „Rīga 2014” un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība.

„World Press Photo” konkursa uzvarētāju publiskās lekcijas, izglītības programma vidusskolām, portfolio skate un meistarklase notiek ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav