Latvijas Jaunās mūzikas dienas un laimes hormoni

Latvijas Jaunās mūzikas dienas un laimes hormoni
Publicitātes foto
18-03-2014 A+ A-
Festivāla „Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2014” simfoniskās mūzikas koncertā 21. martā plkst. 19.00 Lielajā ģildē – trīs pirmatskaņojumi! Koncerta pirmā daļa uzjundīs mūsu pavasarīgo noskaņojumu ar mūziku, kas pārpilna laimes hormoniem, savukārt otrajā daļā valdīs apcerīgākas noskaņas, liekot apdomāt savu vietu pasaules telpā starp zvaigznēm un ūdeņiem.

Komponists klasiķis, mažora valdnieks Georgs Pelēcis skaņdarbā „Endorphin Music” sola uzlādēt klausītājus ar lieliskas enerģijas lādiņu un ticību saviem spēkiem. Komponiste meža meita Indra Riše iedvesmai ņēmusi brīnišķīgu Latgales dzejnieka Valentīna Lukaševiča dzejoli, kurā debesu valstība solīta arī tiem, kas nepārstrādājušies guļ zālītē un veras mākoņos. Pēteris Butāns kopdarbā ar dzejnieku un tulkotāju Sergeju Moreino uzrakstījis apjomīgāku opusu, kas balstās uz tekstiem, kuros „rūgtmes mirušais ūdens būtu līdzsvarots ar ironijas dzīvo ūdeni”.

Pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģenta pults debitēs populārā Latvijas Kultūras akadēmijas kora „Sōla” vadītājs Kaspars Ādamsons. Viņš studējis kordiriģēšanu un simfoniskā orķestra diriģēšanu Latvijā un Zviedrijā, vadījis Latvijas mūzikas skolu jauniešu simfoniskā orķestra koncertus, ir viens no talantīgākajiem un nopietnākajiem jaunās paaudzes diriģentiem.

Indras Rišes skaņdarbā solo spēlēs čellists Ēriks Kiršfelds, savukārt Pētera Butāna kantātes atskaņojumā piedalīsies Valsts akadēmiskais koris „Latvijas” un stāstnieks Jānis Dobkevičs.

Biļetes pieejamas Lielās ģildes biļešu kasē, „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

Īpašais piedāvājums skolēniem, studentiem un skolotājiem – divas stundas pirms koncerta Lielās ģildes kasē biļetes cena 2 eiro.

0 komentāri

Komentāru nav