„Stūrī zēvele” piedāvā singlu no izlases „Brāļi un māsas”

„Stūrī zēvele” piedāvā singlu no izlases „Brāļi un māsas”
Publicitātes foto
18-03-2014 A+ A-
Latviešu grupa „Stūrī zēvele” ir viena no mūziķu apvienībām, kas piedalās jaunas izlases – kaverversiju albuma „Brāļi un māsas” veidošanā. Tajā iekļautas dažādu grupu un solomākslinieku ieskaņotas latviešu pagrīdes mūzikas leģendas „Baložu pilni pagalmi” un tās līdera Māra Šverna dziesmu jaunas versijas. Grupa „Stūrī zēvele” izvēlējusies ieskaņot dziesmu „Radiohits (Ar vai bez tevis)”.

Par dalību izlases veidošanā stāsta grupas „Stūrī zēvele” līderis Klāvs Lauls: „Ar grupu „Baložu pilni pagalmi” iepazinos skolas gados. Paralēli punk/hc ierakstiem, bieži tika atskaņoti albumi „Runā ar mani” un „Jauni iespaidi”, kam piemita kāds neaprakstāms šarms un pievilcība. Nekas nav mainījies arī šodien. Skaņdarba „Radiohits” izvēle ir pavisam vienkārša – tas mūs uzrunāja gan ar savu melodiju, gan tekstu. Šis varbūt nav viens no lielākiem „baložu” hitiem, bet, mūsuprāt, „Stūrī zēvelei” tas piestāv”.

Albuma nosaukums „Brāļi un māsas!” ir šaurās aprindās jau folklorizējusies frāze – tā Māris Šverns koncertos uzrunā klausītājus. Savukārt jaunās kaverversiju izlases veidošanā piedalījušies grupas un solisti: Elizabete Balčus, „Inokentijs Mārpls”, „Gaujarts”, „Alis P”, „Satellites LV”, „Laika suns”, „Pieneņu vīns”, „Oranžās brīvdienas” un daudzi citi.

M. Šverna dziesmu autora talantu novērtējuši gan mūziķi, gan kritiķi, tomēr atzīstot paša autora nepieradinātā, pašķībā izpildījuma ietekmi uz dziesmu panākumiem, liedzot tām skanēt populārākās raidstacijās.

Iespējams, tieši Arņa Račinska un grupas „Mofo” savulaik iedziedātājā „Baložu pilni pagalmi” dziesma „Mans lielais rakstāmgalds” ļāva novērtēt grupas daiļradi pēc iespējas plašākam klausītāju lokam. Iepriekš M. Šverna dziesmas skanējušas arī grupu „Hospitāļu iela”, „Sus Dungo”, „Gaujrats” u. c. izpildījumā.

 

0 komentāri

Komentāru nav