Aprīlī „Gorā” atklās ekskluzīvas ērģeles un viesosies Radio koris

Aprīlī „Gorā” atklās ekskluzīvas ērģeles un viesosies Radio koris
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Rēzeknes koncertzāles jauno ērģeļu ieskandināšanā piedalīsies ērģelniece Iveta Apkalna
18-03-2014 A+ A-
Aprīlī Latgales vēstniecībā „Gors” gaidāmi viesi – sporta deju lietpratēji no visas Latvijas un flamenko deju kompānija „Jesus Carmona & Cia” no Barselonas, Radio koris, komponists Raimonds Pauls, gan kopā ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu un kamerorķestri „Sinfonietta Rīga” tiks ieskandinātas Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas un Rēzeknes koncertzāles ērģeles „Johannus Ecclesia”, pavēstīja vēstniecības „Gors” pārstāve Aija Eriņa.

Sestdien, 5. aprīlī, plkst. 17.00 Lielajā zālē izskanēs Johana Sebastiāna Baha un Ērika Ešenvalda pasijas Latvijas Radio kora, „Sinfonietta Rīga” un solistu sniegumā. Koncertā līdzās baroka ģēnija Johana Sebastiāna Baha apgaroti lakoniskajai Marka pasijai varēs novērtēt arī starptautiski atzītā latviešu komponista Ērika Ešenvalda Lūkas pasiju. Koncertā piedalās solisti Elīna Šimkus (soprāns), Sergejs Jēgers (kontrtenors), Mati Turi (tenors) un Daumants Kalniņš (baritons), kā arī Latvijas Radio koris un kamerorķestris „Sinfonietta Rīga” diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā.

 

Ceturtdien, 10. aprīlī, plkst. 18.00 Mazajā zālē ar koncertprogrammu „Deja ar klavierēm” viesosies pianiste Diāna Zandberga. Mākslinieces soloprogramma izceļ pianista un klavieru savstarpējās attiecības un pozicionē mūziķi un instrumentu kā deju partnerus – pianiste ne tikai spēlēs, bet arī dejos. Koncerta programmā iekļauti Johana Sebastiāna Baha, Frederika Šopēna, Lepo Sumeras, Daces Aperānes un Morisa Ravela skaņdarbi.

Otrdien, 15. aprīlī, plkst. 19.00 Lielajā zālē ar ērģelnieces Ivetas Apkalnas un kamerorķestra „Sinfonietta Rīga” piedalīšanos tiks ieskandinātas ērģeles „Johannus Eccelsia”, kas iegādātas, pateicoties Rēzeknē dzimušās pasaulslavenās ērģelnieces Ivetas Apkalnas neatlaidībai un degsmei, kā arī valsts un uzņēmēju atbalstam. Koncerts tiks translēts Latvijas Radio trešajā programmā „Klasika”.

Sestdien, 19. aprīlī, plkst. 18.00 ar koncertuzvedumu „Aktrise” Lielajā zālē viesosies komponists Raimonds Pauls un Nacionālā teātra aktieri Madara Botmane un Juris Jope.

Marlēna Dītriha bija 20. gadsimta teātra un kino leģenda, elks, kuru pielūdza gan vīrieši, gan sievietes. Viņa spēlēja eņģeļus un padauzas, noteica laikmeta modi. Tomēr viņa bija sieviete, kura mīlēja un arī cieta, kura bija stipra un reizē vāja. Viņa bija tikai cilvēks. Koncertuzvedumā piedalās arī mūziķi Raimonds Macats, (taustiņinstrumenti), Oskars Sproģis (basģitāra) un Artis Orubs (sitamie instrumenti).

Trešdien, 23. aprīlī, plkst. 19.00 Lielajā zālē – deju studijas „Dynamic Hit” mūsdienu deju koncerts „Starp mums meitenēm runājot…”. Kas ir sieviete? Kāda ir sievietes būtība? Kurš gan varētu to zināt, ja pašas sievietes nespēj atbildēt uz šo jautājumu? Pārdomas un atmiņas, sapņi un realitāte, laimes brīži un pārdzīvojumi, jautājumi un atbildes – tas viss deju studijas „Dynamic Hit” mūsdienu deju koncertā „Starp mums meitenēm runājot …”. 70 dejotāji izpildīs 20 horeogrāfijas dažādos deju stilos. Horeogrāfija – Diāna Garanča.

Ceturtdien, 24. aprīlī, plkst. 17.00 Lielajā zālē – Ziemeļlatgales mūzikas skolu festivāla koncerts.

Tajā jau tradicionāli piedalās labākie audzēkņi no Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas, Ludzas, Kārsavas, Viļānu, Maltas, Balvu, Baltinavas, Viļakas un citām mūzikas skolām. Ziemeļlatgales mūzikas skolu festivāla dalībnieku koncertā varēs novērtēt talantīgāko topošo mūziķu veikumu.

Sestdien, 26. aprīlī, no plkst. 9.00 līdz 20.00 Lielajā zālē norisināsies sporta deju sacensības Latīņamerikas deju programmā. Latvijas sporta deju federācijas reitinga sacensībās Latīņamerikas deju programmā piedalīsies apmēram 300 dalībnieki no visas Latvijas. Sporta deju sacensībās tiks pasniegts arī „Rēzeknes domes kauss 2014”.

Otrdien, 29. aprīlī, plkst. 18.00 Mazajā zālē ikviens aicināts uz Lilijas Liporas laikmetīgās dejas darbu pirmizrādi. Pieredzes bagātā horeogrāfe skatītāju vērtējumam nodos divus jaunākos īsmetrāžas horeogrāfijas darbus – velodeju „Abi” un dejas uzvedumu „Būt kopā”. Laikmetīgās dejas izrādē „Abi” piedalās velotriālists Jānis Lācis un dejotāja Eva Vancāne, savukārt horeogrāfisko uzvedumu „Būt kopā” prezentēs deju kopas „Dziga” jaunieši.

Trešdien, 30. aprīlī, plkst. 19.00 Lielajā zālē Baltijas Baleta festivāla ietvaros viesosies flamenko deju kompānijas „Jesus Carmona & Cia”. Latvijas skatītājiem Barselonas dejotāji piedāvās izrādi „Black and White Crib” („Baltais un melnais”), kuru deju kompānijas vadītājs Karmona raksturo šādi: „Dzīve ir divu pīlāru līdzāspastāvēšana: pilnība un tukšums, baltais un melnais... Flamenko ir emocijas, ilūzijas, sapņi, ilgas un vēlme cīnīties.”

Papildu informācija: Latgales vēstniecības „Gors” mājaslapā

Biļetes var iegādāties Latgales vēstniecības „Gors” kasē, „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.  

0 komentāri

Komentāru nav