Rīgā popularizēs skatlogu mākslu

Rīgā popularizēs skatlogu mākslu
F64 . „Berga bazārs”
19-03-2014 A+ A-
Trešdien, 19. martā, plkst. 14.00 „Berga bazārā” atklās projekta „Berga bazāra skatlogi – Rīgas acis!” veidotus skatlogus, lai akcentētu ideju par atjaunotu skatlogu mākslu Rīgas pilsētvidē.

Kā informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Zanda Krastiņa, skatlogu mākslas projekta iniciatīva realizēta sadarbībā ar Rīgas Dizaina mākslas vidusskolu. 11 skatlogos īstenojušies topošo interjera dizaineru autordarbi ar vienojošu koncepciju – Rīgas raksturīgākie simboli.

Atklāšanas pasākumā piedalīsies kultūras ministre Dace Melbārde, nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle, Rīgas Austrumu izpilddirekcijas izpilddirektors Dmitrijs Pavlovs, Rīgas Dizaina mākslas vidusskolas direktora vietnieks radošajā darbā Jānis Brants, kā arī „Berga bazāra” biedrības valdes priekšsēdētājs Aleksis Karlsons.

Projektā „Berga bazāra skatlogi – Rīgas acis!” topošajiem interjera dizaina 3. kursa studentiem tika dots uzdevums ar objektu, kuru pamatā ir Rīgas simboli, piesaistīt garāmgājēja uzmanību. Vispirms studentiem bija jāstrādā ar ideju, kurai jābūt integrētai konkrēta uzņēmuma vajadzībai pārdot pakalpojumu vai preci.

Projektā tika pētīti Rīgas simboli un meklētas atbildes uz jautājumu – kas ir Rīgai raksturojošie pilsētvides objekti? Vienlaikus projektā analizētas pamanāmākās celtnes – tilti, torņi, ostas, Rīgas kartē atzīmētie īpašie apskates objekti, arhitektūras pieminekļi un vēsturiskās vietas. Pēc šīs izpētes studenti izvēlējās katrs sev vienu objektu, ar ko strādāt skatloga maketa idejas radīšanai.

Skatlogu projektā piedalās „Zvaigzne ABC”, „Narciss”, „Anna Led”, „Otrā elpa”, „Nakts mēbeles”, „Matu meistari”, „Klase”, „Institut Esthederm”, „Fielmann”, „Maya” un „Fiancee”.

0 komentāri

Komentāru nav