Iznācis „Teātra Vēstneša” jaunākais numurs

Iznācis „Teātra Vēstneša” jaunākais numurs
Publicitātes foto
19-03-2014 A+ A-
Klajā nācis žurnāla „Teātra Vēstnesis” – vienīgā drukātā visam Latvijas teātrim veltītā medija – 2014. gada pirmais numurs.

Aktuālās recenzijas – Oresta Silabrieža reportāža no Briseles par Alvja Hermaņa Jenūfu, kā arī atskats uz diskusijām par Hermaņa teātri, atklājot „Rīga 2014” teātrim veltītos pasākumus. Kritikas fokusā – Normunds Naumanis par jauno režisoru uzvarām un zaudējumiem uz lielajām skatuvēm, Oskara Koršunova „Izraidītie” Dailē, Mihaila Kublinska atgriešanās pie Henrika Ibsena Nacionālajā teātrī, Vladislava Nastavševa „Peldošie-ceļojošie” JRT Silvijas Radzobes vērtējumā un citi jaunumi.

Jaunā numura „Tēma” – „Teksts mūsdienu teātrī”. No runātās valodas līdz rakstu darbiem – kāda ir latviešu valoda uz skatuves un par ko runā latviešu teātris? Kāds ir latviešu tekstu intelektuālais un emocionālais līmenis? Ekskluzīva intervija ar ilggadējo runas pedagoģi, Latvijas Kultūras akadēmijas profesori Ainu Matīsu. Pie apaļā galda pulcējas divi jaunie režisori, kas pastāvīgi sadarbojas ar diviem jaunajiem dramaturgiem, – Valters Sīlis, Elmārs Seņkovs, Jānis Balodis un Rasa Bugavičute, lai diskutētu par sava kopdarba plusiem un mīnusiem. Žurnāla „Rīgas Laiks” autore Tabita Sīmane aplūko režisora Regnāra Vaivara pašradītos tekstus, bet jaunā, daudzsološā dramaturģe Agnese Rutkēviča paver dienasgrāmatas lappuses no lugas „Dzīvnieks” pārtapšanas JRT izrādē „Dukši”, kas tikko saņēma laikraksta „Diena” „Gada balvu teātrī”. Savs viedoklis par tekstu teātrī ir arī Dailes teātra aktierim Artūram Dīcim, kurš arī pats izmēģinājis roku dramaturģijā.

Rubrikā „Intervijas” aizsākto tradīciju – kolēģis intervē kolēģi – Ināra Slucka sarunājas ar Ingu Misāni, pētot robežu, aiz kuras sākas profesionalitāte. Par robežām arī Maijas Treiles sarunā ar jauno režisoru Kārli Krūmiņu – izrādās, stereotipi par dzīvi un teātri ir ne tikai pieredzējušiem aktieriem, bet arī jaunākā skolas vecuma bērniem. Savukārt Zane Radzobe intervē Valmieras Drāmas teātra aktieri Imantu Stradu – par rezerves variantiem, ja aptrūktu darba teātrī, par autoritātēm mākslā un Krodera faktoru.

Teikt savu vārdu rubrikā „Vārds” teātra cilvēkiem šoreiz piekrituši Intars Rešetins, Tamāra Soboļeva, Edgars Lipors un Marta Laure, savukārt „Leģendas” pieskarsies Žermēnas Heines-Vāgneres un Kārļa Sebra fenomenālajam talantam, pie reizes suminot Sebri 100 gadu jubilejā.

Rubrikā „Baltijas pieredze” – jaunākās izrādes Viļņā un Tallinā – Valtera Sīļa „Barikādes” un populārā teātra NO99 pirmizrāde „Gadījums ar pazudušo draugu” Juhana Ulfsaka režijā, kā arī saruna ar slavenāko lietuviešu dramaturgu, lugas „Izraidītie” autoru Marju Ivaškēviču.

0 komentāri

Komentāru nav