Ukraiņu fotogrāfa izstāde „Brīvības teritorija” LU Akadēmiskajā bibliotēkā

Ukraiņu fotogrāfa izstāde „Brīvības teritorija” LU Akadēmiskajā bibliotēkā
Publicitātes foto
19-03-2014 A+ A-
Trešdien, 19. martā, plkst. 17.00 LU Akadēmiskajā bibliotēkā (Rīgā, Rūpniecības ielā 10) tiks atklāta Ukrainas Profesionālo fotogrāfu asociācijas direktora Mstislava Černova (Kijeva) fotoizstāde „Brīvības teritorija” – 50 lielformāta fotogrāfijas.

Izstādes mērķis – padarīt pieejamu maksimāli plašu revolucionāro notikumu ainu Ukrainā, parādīt tās līderus, metodes, cilvēkus, kuri pārstāvēja abas pretestībā iesaistītās puses, valdības un opozīcijas, kas izmantoja miermīlīgas un vardarbīgas cīņas metodes. Pievērst uzmanību vārda brīvības ierobežošanas gadījumiem un situācijām, kad žurnālisti cieta no tiesībsargājošo iestāžu un speciālo vienību pārstāvju vardarbības izmantojuma, kā arī administratīvā spiediena no tiesībsargājošo iestāžu puses. Akcentēt brīva, pilnīga un neierobežota procesa ieskata un dokumentēšanas lomu no preses pārstāvju puses visa procesa kopumā un atsevišķu tā notikumu.

Ukrainas tautai ir būtisks starptautiskās sabiedrības atbalsts, un tas var noderēt veiksmīgai pārejai uz jaunu sociālās un politiskās transformācijas posmu, kā arī sniegt iespēju Ukrainas dokumentālistiem un žurnālistiem atklāti parādīt darbus Eiropas kultūras telpā, radīt iespēju ukraiņu kopienas pārstāvjiem tieši paust savu atbalstu jaunajai Ukrainai.

Izstādes rīkošanu atbalsta Latvijas Republikas vēstniecība Ukrainā un Latvijas Ukraiņu kongress.

 

0 komentāri

Komentāru nav