Noslēdzies „Pagrīdes Rīga” māksliniecisko ideju konkurss

Noslēdzies „Pagrīdes Rīga” māksliniecisko ideju konkurss
Kaspars Garda, Rīga 2014
Žaņa Lipkes memoriāla projekta „Pagrīdes Rīga” ietvaros noslēdzies māksliniecisko ideju konkurss vajātu cilvēku slēpšanās vietu apzīmējumiem Rīgas pilsētvidē. Pavisam tika iesūtītas 16 projekta skices, no kurām žūrija izvēlējās trīs. Par galvenās balvas ieguvēju kļuvusi Laima Laizāne, bet konkursa žūrijas atzinību saņēmuši arī Krišs Salmanis un Uģis Traumanis.

Konkurss tika izsludināts ar mērķi rast māksliniecisko risinājumu zīmēm, ko paredzēts izvietot pie ēkām, kur laikposmā no 1941. un 1944. gadam tika slēpti režīma vajātie ebreji. Izvēloties uzvarētājus, tika ņemta vērā zīmes formas vienkāršība un atbilstība patvēruma koncepcijai. Uzvarētāja saņem tiesības īstenot savu māksliniecisko ieceri sadarbībā ar Žaņa Lipkes memoriālu un nodibinājumu „Rīga 2014”, izveidojot astoņpadsmit Rīgas vietās novietojamas zīmes.

Projekts „Pagrīdes Rīga” ir Žaņa Lipkes muzeja dalība „Rīga 2014” programmā. Tā iecere ar izstādes, interaktīvas kartes un ekskursiju palīdzību veidot priekšstatu par pilsētu kā telpu, kurā cilvēki ne vien dzīvo, strādā un atpūšas, bet arī rod patvērumu brīdī, kad viņu dzīvībai un brīvībai draud briesmas. Zīmes pilsētvidē būs projekta papildinājums, kas rīdziniekiem ļaus iepazīt pilsētu no neierasta skatpunkta, bet pilsētas viesiem vēstīs par Rīgas 20. gadsimta vēsturi vizuāli tiešā veidā.

Muzejs pateicas visiem atsaucīgajiem māksliniekiem, kuri piedalījās konkursā, piedāvājot savu redzējumu par maz zināmu Rīgas vēstures lappusi.

0 komentāri

Komentāru nav