„Mammu, es tevi mīlu” saņem galveno balvu Malmes festivālā

„Mammu, es tevi mīlu” saņem galveno balvu Malmes festivālā
Publicitātes foto . Filmas „Mammu, es tevi mīlu” producente Alise Ģelze
19-03-2014 A+ A-
Pagājušajā nedēļas nogalē režisora Jāņa Norda spēlfilmas „Mammu, es tevi mīlu” producente Alise Ģelze devās uz Zviedrijas pilsētu Malmi, lai saņemtu festivāla galveno balvu „Grand Prix” Malmes starptautiskajā jauniešu un bērnu filmu festivālā BUFF (BUFF – The International Children and Young People’s Film Festival).

Spēlfilma „Mammu, es tevi mīlu” turpina apceļot starptautiski nozīmīgus kinofestivālus, un šobrīd ir ieguvusi jau divpadsmit kinobalvas Eiropā (Vācija, Šveice, Beļģija, Zviedrija, Dānija, Čehija, Baltkrievija), ASV (Losandželosa), Kanādā, Tuvajos Austrumos (Izraēla) un Āzijā (Indija). Atgādināsim arī, ka šā gada marta sākumā filma ieguva īpašu žūrijas balvu Kanādas starptautiskā bērnu kinofestivālā FIFEM Monreālā (FIFEM The Festival).

„Filmas starptautiskie panākumi ir nenoliedzams apstiprinājums tam, ka vienkārši, mūsdienīgi un meistarīgi izstāstīts stāsts uz kinoekrāna spēj aizkustināt jebkuru skatītāju nešķirojot tā nacionālo vai teritoriālo piederību, un filmas kvalitātes vienlīdz novērtē pašmāju skatītāji un kinoprofesionāļi visā pasaulē. Starptautiski gūtā atzinība ir sekmējusi filmas atpazīstamību pasaulē, un jau šobrīd filma ir izrādīta vairāk nekā 70 starptautiskos kinofestivālos visos pasaules kontinentos (Eiropā, Austrālijā, Āzijā, Dienvidamerikā, Ziemeļamerikā, Austrālijā). Par filmu recenzijas raksta pasaules nozīmīgākie kinoizdevumi un digitālie mediji („Screen”, „Indiewire”, „Variety”, „Hollywood Report” u. c.). Filmas izplatīšanas tiesības ir iegādājusies Dienvidkoreja un Islande. Šis ir lielisks veids, kā iezīmēt Latviju lielajā pasaules kino kartē,” akcentē filmas producente.

Alise Ģelze atgādina, ka pirmie filmas panākumi bija 2013. gada 11. februārī, kad tā piedzīvoja pasaules pirmizrādi starptautiski nozīmīgā kinofestivāla „Berlinale” sadaļā „Generation Kpluss”, iegūstot starptautiskās žūrijas balvu Grand Prix kā labākā spēlfilma. Savukārt Latvijas pirmizrādi 21. februārī kinoteātrī „Splendid Palace” filma piedzīvoja Latvijas pirmizrādi. Šobrīd filmu Latvijas kinoteātros ir noskatījušies vairāk nekā 40 000 skatītāju. Jau pirmās izrādīšanas sešas nedēļas filma stabili noturējās piecu skatītāko filmu topā lielākajos Rīgas kinoteātros – „Kino Citadele”, „Cinamon”, „Splendid Palace” un „Multi kino”.

„Mammu, es tevi mīlu” ir dinamisks attiecību trilleris par trīspadsmitgadīgu Rīgas skolnieku Raimondu un viņa māti. Kāda šķietami nenozīmīga piezīme skolā iesāk piedzīvojumiem bagātu nedēļu Raimonda dzīvē. Raimonds aizbēg no mājām, iekuļas apšaubāmā afērā ar lokālo prostitūtu, nonāk policijas redzeslokā un visbeidzot atrisina samilzušo konfliktu gan ar mammu, gan savu labāko draugu.

Galveno varoni Raimondu filmā atveido Kristofers Konovalovs no Cēsīm, savukārt viņa mammas lomā iejutusies aktrise Vita Vārpiņa. Tāpat filmā piedalās aktrise Indra Briķe, Baiba Neja, Matīss Livčāns, Alvis Birkovs un Edgars Samītis. Vairākas svarīgas epizodiskas lomas filmā atveido savas profesijas patiesi pārstāvji – policisti, ārsti, skolotāji, orķestra dalībnieki, kā arī 6. vidusskolas direktors un diriģents Haralds Bārzdiņš.

Spēlfilma veidota ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav