„Riga Jazz Stage” sola pārsteigt ar augstu māksliniecisko līmeni

„Riga Jazz Stage” sola pārsteigt ar augstu māksliniecisko līmeni
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Konkursa „Riga Jazz Stage” preses konference
No 3. līdz 5. aprīlim Rīgā kinoteātrī „Splendid Palace” norisināsies starptautiskais džeza mākslinieku konkurss „Riga Jazz Stage 2014”. Tas šogad iekļauts Rīgas – 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas tematiskajā līnijā „Dzintara ādere”.

Trešdien, 19. martā, notikušajā preses konferencē festivāla mākslinieciskais vadītājs Māris Briežkalns pavēstīja, ka šogad aprit desmit gadu, kopš tiek rīkots konkurss „Riga Jazz Stage” (pirmais konkurss, kurā uzvarēja Intars Busulis, notika 2004. gadā). Turklāt šogad konkurss, atšķirībā no sākuma gadiem, ieguvis starptautisku skanējumu, un organizatori ar lepnumu vēsta, ka jau pirmajā dienā tam pieteikušies dalībnieki no Austrālijas un ASV. „Noklausoties dalībnieku sniegumu, vienojāmies, ka finālā tomēr būs 26 dalībnieki. Konkursa līmenis nekad nav bijis tik augsts, kā tas ir šogad. Protams, žūrijai būs pagrūti pirmajā vakarā noklausīties 26 dalībniekus, taču ir mierinājums, ka viņi katrs izpildīs vienu skaņdarbu."

 

Tāpat M. Briežkalns akcentēja, ka konkursa laureātiem būs iespēja uzstāties gan festivālā „Rīgas ritmi”, gan Stokholmas džeza festivālā, gan džeza klubā „606” Londonā, doties turnejās  u. tml. „Faktiski nodibinājums „Rīga 2014” bija tie, kas mūs iedrošināja šo tradīciju turpināt, jo – konkursa rīkošana nav viegla, tas nav koncerts. Turklāt ir svarīgi, lai žūrijā būtu mūzikas organizatori, jo viņi vislabāk redz un saprot, kas ir talants un kas nav. Tāpat „Riga Jazz Stage” no citiem konkursiem atšķiras ar to, ka šeit konkursants dzied ne tikai žūrijai, bet arī publikai, kas patiesībā ir īstā žūrija.”

Savukārt nodibinājuma „Rīga 2014” programmas vadītāja Aiva Rozenberga pauda – ir prieks, ka „Riga Jazz Stage” šogad kļuvis par vienu no programmas pasākumiem. „Kāds sakars „Dzintara āderei” ar džezu un mūziku? Gluži vienkārši: dzintaram ir gan vokāls, gan saksofons.

Dzintars ir apdziedāts daudzās dažādās kultūrās vismaz dažu gadu tūkstošu garumā un, tāpat kā ikviens dzintara gabaliņš ir unikāls, arī džezs ir unikāls ar savu improvizācijas mākslu, kur pieļaujama liela brīvība.”

Aiva Rozenberga arī atgādina, ka, domājot par „Rīga 2014” tematisko līniju „Dzintara ādere”, tai par iedvesmu ņemts Senais dzintara ceļš, kas savienoja tautas un valstis. „Dzintars bija viens no mūsu pirmajām valūtām, taču tagad par to runājam pilnīgi citā nozīmē. Proti, dzintars šodien ir nosacīta kultūras valūta, ar kuru varam mainīties, dalīties un viens otru iepazīstināt. Tāpēc plašā mākslinieku klātbūtne šajā programmā ir tieši tas, uz ko cerējām – ka varēsim iepazīt citus māksliniekus un kultūras, un arī paši sevi parādīt pienācīgi augstā līmenī. Tāpēc paldies „Riga Jazz Stage” organizatoriem un žūrijai, kas uzstādīja šo augsto latiņu!”

Kā informē rīkotāji, konkursam šogad pieteikušies vairāk nekā četrdesmit džeza izpildītāju, kuri startēs kategorijās „Vokāls” un „Saksofons”. Konkursa finālā piedalīsies 26 džeza talanti no 15 valstīm, un viņus vērtēs kompetenta starptautiska žūrija – mūziķi, producenti un festivālu direktori no dažādām valstīm: Onders Fodžans (Onder Focan, Turcija), Magnuss Palmkvists (Magnus Palmquist, Zviedrija), Stīvs Rubijs (Steve Rubie, Lielbritānija), Artis Sīmanis un maestro Raimonds Pauls (Latvija), Čaina Mozesa (China Moses, ASV) u. c.

Latviju konkursā pārstāvēs vokālistes Rūta Dūduma un Kristīne Prauliņa, kā arī saksofonisti Toms Rudzinskis un Dāvis Jurka.

Vairāk informācijas par konkursu vari atrast „Riga Jazz Stage” mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav