Rīga|2014 karte no plastmasas korķiem gatava

Rīga|2014 karte no plastmasas korķiem gatava
21-04-2012 A+ A-

Rīga|2014 pasaules karte no plastmasas korķiem ir pabeigta. Brīvprātīgie palīgi kopā ar Rīgas iedzīvotājiem Kronvaldu parkā sestdien vairākas stundas veidoja šo īpašo mozaīku. Tagad 54 kvadrātmetru lielajā kartē ar raibiem korķīšiem ir atzīmētas tās 90 pasaules valstis, kur iesaistījušās talkošanas kustībā, savukārt ar baltas krāsas korķīšiem atzīmētas tās valstis, kas vēl nepiedalās. Kartes fotogrāfija kā atklātnīte ar sveicieniem no Latvijas un Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas tiks nosūtītas visām talkas dalībvalstīm.

Iedzīvotāji ar lielu entuziasmu iesaistījās plastmasas korķīšu vākšanas kampaņā. Gandrīz 2400 dalībnieku, kas korķīšus bija vākuši gan individuāli un ģimenēs, gan klasēs un citās grupās, kopumā nodeva vairāk nekā miljonu plasmasas korķu. Taču kopējais akcijā savāktais korķu skaits ir lielāks, jo ne visi cilvēki korķīšus nodeva atsevišķā iepakojumā, norādot kontaktus un skaitu, tādējādi piedaloties pārsteiguma balvu izspēlē. Savākto korķu skaits daudzkārt pārsniedz kartes izgatavošanai nepieciešamo skaitu un parāda mūsu gatavību iesaistīties atkritumu šķirošanā. Pēc akcijas noslēguma visi savāktie plastmasas pudeļu korķi nodoti otrreizējai pārstrādei.

Kartes pabeigšanas svinīgajā pasākumā tika sveikta Liene Poporocka, kas savākusi visvairāk plastmasas korķīšus. Viņas devums bija 40 tūkstoši korķīši. No visiem akcijas dalībniekiem tika izlozēti divi, kas arī saņems bavas. Tie būs Vilnis Vēzītis no Gulbenes novada un Samanta Daldere no Blomes pamatskolas 1.klases.

0 komentāri

Komentāru nav