Sezonas atklāšana un pavasaris Brīvdabas muzejā

Sezonas atklāšana un pavasaris Brīvdabas muzejā
Publicitātes foto . klētiņa Brīvdabas muzejā
27-04-2013 A+ A-
Gaidot vasaras sezonu, Brīvdabas muzejā tiek sakoptas sētas un atvērtas senās ēkas, lai pēc garās ziemas sagaidītu apmeklētājus no tuvienes un tālienes. Maijā muzejā sarosīsies amatnieki, notiks vasaras sezonas atklāšana, kā arī Muzeju dienas un nakts pasākumi.

Vasaras sezonas atklāšana Brīvdabas muzejā notiks 1. maijā. Jau no plkst. 10.00 muzeja klusumā varēs baudīt cīruļu treļļus, lakstīgalu pogāšanu, strazdu svilpošanu, zvirbuļu čiepstēšanu, ūbeļu dūdošanu, žubīšu un citu muzejā mītošo putnu dziesmas putnu vērošanas speciālista Andra Klepera vadībā.

Plkst. 12.00 galvenais krājumu glabātājs Mārtiņš Kuplais visus interesentus aicina uz īpašu sezonas atklāšanas ekskursiju. Uz bezmaksas ekskursijām tikšanās pie muzeja Galvenajiem vārtiem.

Jauno sezonu Brīvdabas muzejs sāk kā Vidzemes tūrisma asociācijas biedrs, un 1. maijā muzejā tiks atklāts arī Vidzemes tūrisma asociācijas informācijas punkts.

Plkst. 14.00 sāksies Brīvdabas muzeja informācijas stunda, uz kuru tiks aicināti gan plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, gan citi interesenti, lai iepazītos brīvdabas muzeja jaunumiem un piedāvājumu apmeklētājiem vasaras sezonā.

No 1. maija līdz 21. jūlijam izstāžu zālē būs aplūkojama izstāde „Sāmu ģimenes astoņiem gadalaiki”. sniegs unikālu ieskatu sāmu kultūras tradīcijās un mūsdienu ziemeļbriežu mednieku ikdienā, atceļojusi no Vesterbotenas muzeja Ūmeo, kas ir „Rīga 2014” partnerpilsēta.


Savukārt 18. maijā muzejs būs atvērts bez maksas un bez pārtraukuma no plkst. 11.00 līdz 23.00 pasākumā „Muzeju diena un nakts”. Starptautiskās Muzeju nakts akcijas šā gada tēma Brīvdabas muzejā ir „Dzīvojam zaļi!”.


Maijā regulāru darbību atsāks Brīvdabas muzeja Priedes krogs, arī no jauna tiks iekārtotas divas piknika vietas Kurzemes zvejniekciema pļavā. Nedēļas nogalēs muzeja apmeklētājus priecēs amatnieki. Bērnu rotaļu laukums būs Kurzemes zvejniekciemā. Netālu no Galvenās ieejas būs pieejama zīdaiņu pārtīšanas vieta. Savukārt riteņbraucēji varēs izmantot velosipēdu novietni pie muzeja Galvenās ieejas.

Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst. 10.00 līdz 17.00. Ieejas biļešu cenas muzejā vasaras sezonā (01.05.–31.10.) 3 lati pieaugušajiem, 1,50 lati studentiem, 2 lati pensionāriem, 1 lats skolēniem, 6 lati ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1–4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Muzeja teritorijas apmeklēšanai no plkst. 17.00 līdz 20.00 pieejamas vakara biļetes par 1 latu. Pie Galvenajiem vārtiem darbojas maksas stāvvieta. Bezmaksas autostāvvieta pieejama pie Rietumu vārtiem.

0 komentāri

Komentāru nav