Sarkandaugavas vecupes krastos rīkos talku

Sarkandaugavas vecupes krastos rīkos talku
Kaspars Garda, Rīga 2014
22-03-2014 A+ A-
Sarkandaugavas vecupes krastos sestdien, 22. martā, notiks talka, lai kopīgi sagaidītu pavasari, putnus un gatavotos Sarkandaugavas strādnieku svētkiem, kas notiks maijā kā viens no Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumiem, informēja Sarkandaugavas attīstības biedrības pārstāve Alija Turlaja.

Ikviens sarkandaugavietis un apkaimes viesis, kuram rūp sakārtota vide, kopā ar visu ģimeni aicināts sestdien no plkst. 9.30 līdz 14.30 piedalīties talkā Sarkandaugavas vecupes krastos Tvaika ielā, aiz „Statoil” degvielas uzpildes stacijas.

Talkā plānots turpināt pagājušā gada rudenī sākto aizaugušo krastu attīrīšanu un sakopšanu, lai 17. maijā Tvaika ielā un citviet Sarkandaugavā notiktu pirmais radošās apkaimes festivāls „Sarkandaugavas strādnieku svētki”.

„Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca”, aktīvi iesaistoties apkaimes attīstībā, šoreiz sagatavojusi putnubūrīšus, kurus talciniekiem šodien būs iespēja novietot upes krastā esošajos kokos. Talcinieki aicināti ņemt līdzi darba cimdus, un, ja to īpašumā ir motorzāģis, tad arī to.

Dažādu apkaimes vietu sakopšana ir viens no Sarkandaugavas attīstības biedrības mērķiem, darbs tiks turpināts Lielajā talkā 26. aprīlī, un šopavasar noslēgsies arī Alekša skvēra labiekārtošanas projekts, kurš ar īpašu pasākumu tiks atklāts 1. maijā.

Sarkandaugavas attīstības biedrība kopā ar radošo apvienību „Vizuālās kultūras klubs”, apkaimes radošajām personībām, māksliniekiem un uzņēmējiem aktīvi gatavo vairākus kultūras pasākumu apkaimē.

17. maijā paredzētie „Sarkandaugavas strādnieku svētki” būs īpašs notikums – šajā dienā gaidāmas dažādas aktivitātes visai ģimenei, koncerti, radošās darbnīcas, sporta spēles, brīvdabas kino u. c. Reanimējot vārdu „strādnieks”, svētki iezīmēs apkaimes interesantāko vēstures periodu, kad strādnieks bija šīs vietas identitātes zīme, un ar dažādu kultūras jomu un aktivitāšu starpniecību aicinās veidot jaunu apkaimes identitāti.

Festivāls iekļauts Eiropas kultūras galvaspilsētas „Rīga 2014” tematiskajā līnijā „Ceļu karte” un to atbalsta nodibinājums „Rīga 2014”, AS „Aldaris”, „Rīgas elektromašīnbūves rūpnīca” un SIA „Parus Studio”.

Sarunu ar Sarkandaugavas biedrības aktīvisti Aliju Turlaju lasi mūsu portālā!

0 komentāri

Komentāru nav