Spītējot drēgnajam laikam, talkā paveikts tikpat, cik pērn

Spītējot drēgnajam laikam, talkā paveikts tikpat, cik pērn
F64 . Lielā talka 2013
27-04-2013 A+ A-
Spītējot lietum un drēgnajam laikam, sestdien, 27. aprīlī, Lielā talka pulcējusi apmēram 85 tūkstošus dalībnieku, liecina Lielās talkas koordinatoru visā Latvijā apkopotā informācija. Kā medijiem pastāstīja Lielās talkas darba grupas vadītāja Vita Jaunzeme, šogad cilvēku skaits ir būtiski mazāks, tomēr padarīts ir tikpat, cik iepriekšējo gadu talkās.

Iedzīvotāju skaita informācija apkopota, ņemot vērā, ka atsevišķās vietās talkots gan 20. aprīlī, kas bija sākotnēji noteiktais Lielās talkas datums, gan šonedēļ, piektdienā un sestdienā.

Kā informē organizatori, no Rīgas vien līdz šim ir izvestas 50 tonnas atkritumu.

Kā informē Lielās talkas mediju koordinatore Anna Blaua, līdz dienas beigām varētu tikt izvests vēl tāds pats atkritumu apjoms. Jāpiebilst, ka atkritumu savākšana turpināsies vēl vismaz pāris dienu, un kopējie apjomi būs zināmi nākamās nedēļas laikā.

„Cilvēku skaits šogad ir būtiski mazāks kā pērn, bet, domāju, ka padarīts ir tikpat daudz, cik iepriekšējo gadu talkās. Kā jau minēju, šogad talka vairs nav tikai vienu dienu, bet notika jau 20. aprīlī, piektdien, sestdien un notiks arī vēl nākamajā nedēļā.

Šogad laikapstākļi bija ļoti īpaši, tāpēc vēl jo īpašāku paldies vēlos izteikt visiem tiem iedzīvotājiem, kuri piedalījās Lielajā talkā tieši šodien, nebaidījās no lietus un drēgnā laika un devās ārā, lai piepildītu mūsu kopīgo mērķi – Latvija tīrākā valsts pasaulē,” akcentē Lielās talkas darba grupas vadītāja Vita Jaunzeme.

Kā ikkatru gadu, arī šogad lielākoties savākti tradicionālie atkritumi – PET un stikla pudeles, papīra un plastmasas iepakojumi, kā arī zaļie atkritumi – vecās lapas, zari. Lielās talkas laikā atrasts gan sprādzienbīstams priekšmets, gan ugunsdzēsības aparāts un padomju laika tālrunis un gan, kā katru gadu, nolietotā sadzīves tehnika.

0 komentāri

Komentāru nav