Plāno kandidēt uz Pasaules grāmatu galvaspilsētas titulu

Plāno kandidēt uz Pasaules grāmatu galvaspilsētas titulu
22-04-2012 A+ A-

Rīga plāno pieteikt kandidatūru 2018.gada Pasaules grāmatu galvaspilsētas godam. Lai īstenotu ambiciozo ieceri un veiktu citus pasākumus lasīšanas veicināšanai, pirmdien, 23.aprīlī, nodibināta darba grupa „Grāmatai būt,”.

Nodibinājuma Rīga|2014 paspārnē pulcējas spēcīgākie grāmatniecības, izdevēju, bibliotēku pārstāvji, kā arī UNESCO, Rīgas domes un Kultūras ministrijas amatpersonas ar mērķi grāmatniecības nozarei paredzēt ilgtermiņa skatījumu, grāmatu tuvināt lasītājam un lasītāju grāmatai.

Darba grupas izveides datums nav izvēlēts nejauši, jo 23.aprīlis visā pasaulē tiek atzīmēts kā Pasaules grāmatu un autortiesību diena, un tieši šajā dienā stafeti pārņem nākamā Pasaules grāmatu galvaspilsēta, kas šogad būs Erevāna (Armēnija).

Darba grupas koordinatora funkcijas ir uzņēmies nodibinājums Rīga|2014, jo grāmatai atvēlēta būtiska loma arī 2014.gada programmā. Eiropas kultūras galvaspilsētas gada organizētāji strādā ar jaunām iniciatīvām, lai stiprinātu ilgtermiņa kultūras procesus, un ir pārliecināti par grāmatniecības pozitīvo ietekmi uz sabiedriskajām norisēm. 2014.gads kalpos kā starpposms un sagatavošanās platforma, lai izveidotu spēcīgu Rīgas kandidatūras pieteikumu 2018.gadam.

Pasaules grāmatu galvaspilsētas tituls 2018.gadā būtu lielisks papildinājums valsts simtgades svinībām, Latvijas un Rīgas vārdam pievēršot plašu ārvalstu uzmanību.

Darba grupas „Grāmatai būt,” sastāvs: UNESCO Latvijas komitejas ģenerālsekretāre Dagnija Baltiņa, Latvijas Grāmatnieku ģildes priekšsēdētāja Vija Kilbloka, Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas valdes priekšsēdētāja Andra Konste, Latvijas Literatūras centra direktors Jānis Oga, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, Latvijas Bibliotekāru biedrības priekšsēdētāja, LNB Bērnu literatūras centra vadītāja Silvija Tretjakova, Rīgas Centrālās bibliotēkas vadītāja Doloresa Veilande, Latvijas Grāmatu tirgotāju asociācijas vadītāja Ināra Beļinkaja, Dzejas dienu un literāro projektu kuratore Inga Bodnarjuka, Kultūras ministrijas Nozaru politikas nodaļas pārstāve Līga Buševica, Latvijas poligrāfijas uzņēmumu asociācijas pārstāvis Artis Ērglis, izdevniecības Pētergailis vadītāja Inguna Cepīte, Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Jānis Jurkāns, Latvijas grāmatizdevēju asociācijas valdes priekšsēdētāja vietniece Renāte Punka. Rīga|2014 darba grupā pārstāvēs valdes locekle Diāna Čivle, programmas vadītāja Aiva Rozenberga, Programmas realizēšanas vienības vadītāja Dace Vilsone un Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas kurators Uģis Brikmanis. Rīgas domi darba grupā pārstāvēs Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane un Kultūras pārvaldes vadītāja Dzidra Šmita.

Plašāk par Pasaules grāmatu galvaspilsētu programmu UNESCO mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav