Brīvdabas muzejā svinēs Lielo dienu

Brīvdabas muzejā svinēs Lielo dienu
F64
23-03-2014 A+ A-
Svētdien, 23. martā, no plkst. 12.00 līdz 16.00 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā tiks svinēti pavasara saulstāvji jeb Lielā diena, informēja muzeja Izglītības un informācijas nodaļas darbiniece Eva Birzleja.

Pavasara atnākšanas svētki tiks svinēti Gadatirgus laukumā. Visa pasākuma laikā būs iespēja šūpoties šūpolēs, krāsot olas sīpolu mizās, vizināties haskiju pajūgā un jāšus zirga mugurā, mēroties spēkiem koka olu ripināšanā, kā arī vērot un piedalīties putnu būrīšu darināšanā.

No plkst. 13.00 līdz 14.30 ar Lielās dienas svinēšanas tradīcijām iepazīstinās Launkalnes mūsdienu folkloras kopa „Rudzupuķe”. Notiks šūpoļu pušķošana un iesvētīšana, apdziedāšanās, olu kaujas un iešana senās rotaļās. Apmeklētāji tiek aicināti ņemt līdzi pērnos Jāņu vainagus, dzīparus šūpoļu dekorēšanai, olas ziedošanai un ēšanai, kā arī pūpolu zarus veselībai.

No plkst. 14.30 līdz 15.30 kopā ar folkloras kopu „Rija” paredzētas rotaļas, danči un zemes modināšana.

Savukārt no plkst. 13.00 Priedes krogs apmeklētājiem piedāvās gardu bukstiņputru.

Visa pasākuma garumā būs iespēja šūpoties šūpolēs, krāsot olas sīpolu mizās, vizināties jāšus zirga mugurā, mēroties spēkiem koka olu ripināšanā, spēlēt senās koka spēles kopā ar Aldoni Baldiņu, kā arī Rūdolfa Drevinska vadībā izgatavot ekoloģiskos putnu būrīšus.

Pasākumā piedalīsies arī Brīvdabas muzeja amatnieki – tāsiķis Zvirbuļu Pēteris, pinēja Inta Lūse, adītāja Baiba Kabuce un pinumu meistars Juris Milčs. Muzejā viesosies arī ziemeļnieku vilcējsuņi haskiji. Bērniem būs iespēja izvizināties haskiju vilktā pajūgā.

Lielā diena iezīmē laiku, kad diena un nakts kļuvusi viena garuma, gaisma uzveic tumsu, dienai kļūstot garākai jeb lielākai par nakti. Iestājas pavasaris. Šogad tas notika 20. martā, bet saskaņā ar tautas tradīcijām šo notikumu var svinēt trīs dienas.

Lielās dienas svinību apmeklējums – ieejas biļete muzejā.

0 komentāri

Komentāru nav