Zviedru karaliskajā nedēļā paredzētas dažādas kultūras norises

Zviedru karaliskajā nedēļā paredzētas dažādas kultūras norises
Publicitātes foto . Zviedrijas karaļpāris Kārlis XVI Gustavs un karaliene Silvija
24-03-2014 A+ A-
Svētdien, 23. martā, sākās Zviedrijas karaliskā nedēļa, kas ilgs līdz 2. aprīlim un kuras laikā paredzēti dažādi kultūras, izklaides un biznesa pasākumi, semināri un radošās darbnīcas. Savukārt 26. un 27. martā Rīgā pēc Valsts prezidenta Andra Bērziņa ielūguma viesosies Zviedrijas karaļpāris Kārlis XVI Gustavs un karaliene Silvija.

Zviedru karaliskās nedēļas laikā norisināsies filmu festivāls, kurā būs iespējams vērot vairākas dokumentālās filmas, piemēram, „Palme”, „Fotogrāfe no Rīgas” un mākslas filmu „Taipus zilajām debesīm”, „Lielie puiši un banānu trakums”. Bērniem būs iespēja skatīties dažādas īsfilmas un piedzīvojumu filmu „Ledus pūķis”.

Izstāžu apmeklētāji varēs apskatīt izstādi par ģimenes lomām Zviedrijā „Dzīves puzle”, fotoizstādē „Dzīves ceļi” iepazīt ļaudis no ziemeļiem un apskatīt Zviedriju no putna lidojuma.

Bērnu dienā, kas notiks 26. martā, uz jautrām izdarībām ielūgs Karlsons un Pepija Garzeķe. Bērni varēs kāpt uz skatuves, lai dziedātu dziesmas un skaitītu dzejoļus, kā arī mīt veloblenderi – velosipēdu, ar kuru vienlaikus var pagatavot gardu piena kokteili. Šajā pašā dienā notiks arī grāmatas „Uguns” prezentācija. Šī grāmata ir otrais romāns zviedru autoru Matsa Strandberga un Sāras Elfgrēnas Engelsforsas triloģijā.

Viens no centrālajiem pasākumiem, ko apmeklēs arī Zviedrijas karaliene Silvija, būs izrāde „Septiņi”. Luga ir veidota, pamatojoties uz patiesiem sieviešu tiesību aktīvistu dzīvesstāstiem. Tāpat Zviedrijas karaliskajā nedēļā varēs baudīt arī zviedru nacionālos ēdienus, notiks arī Zviedrijas–Latvijas biznesa forums, dīdžeju meistarklases un Gudrās dzīves testa meistardarbnīca.

Zviedrijas vēstnieks Latvijā Henriks Landerholms šodien žurnālistiem pastāstīja, ka Zviedrijas karaliskajai nedēļai izvēlēti tādi kultūras pasākumi, kas vēsta par Zviedrijas sabiedrībai aktuāliem jautājumiem – sieviešu lomu sabiedrībā, ģimene, vides aizsardzība.

Kopumā karaliskajā nedēļā paredzēti 30 dažādi pasākumi, un tie ilgs līdz 2. aprīlim. Vairāk informācijas par Zviedrijas karaliskās nedēļas norisēm var atrast Zviedrijas vēstniecības mājaslapā.

Karaļpāra svinīgās sagaidīšanas ceremonijas tiešraidi LTV1 trešdien, 26. martā, pulksten 9.55 vadīs Latvijas Televīzijas ārpolitikas žurnālists Toms Pastors, komentēs bijušais ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Zviedrijas Karalistē Jānis Dripe.

Tā nebūs pirmā karaļpāra viesošanās Rīgā. Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs Latviju ir apmeklējis 1992. gada septembrī – gadu pēc tam, kad ar Zviedrijas valdības lēmumu tika atzīta Latvijas neatkarība un Rīgā svinīgi atklāta Zviedrijas vēstniecība. Viņš bija viens no pirmajiem valstu vadītājiem, kas apmeklēja Latviju pēc mūsu valsts  neatkarības faktiskās atjaunošanas 1991. gada augustā. Savukārt karaliene Silvija Latvijā viesojusies vairākas reizes, pēdējā no tām – 2013. gada martā.

0 komentāri

Komentāru nav