Papildināta „Positivus” festivāla programma

Papildināta „Positivus” festivāla programma
Publicitātes foto . Grupa „Temples”
24-03-2014 A+ A-
Šīs vasaras Baltijā lielākais mūzikas un mākslas festivāls „Positivus” papildina programmu, nosaucot vēl astoņas jaunas grupas, kas šogad koncertēs Salacgrīvā.

Uz festivāla skatuvēm uzstāsies Hosē Gonzaless (José González) ar grupu „Junip”, „Temples”, „You Me at Six”, MØ, „FM Belfast”, „Pompeya”, kā arī atgriežas King Charles un „And So I Watch You from Afar”. „Positivus” festivāls notiks 18., 19. un 20. jūlijā Salacgrīvā.

Argentīniešu izcelsmes zviedru dziesminieka Hosē Gonzalesa melodiskā folkroka apvienība „Junip” ir dibināta 1990. gadu beigās. Mūziķis to izveidojis kopā ar diviem bērnības draugiem. Tomēr debijas albumu „Fields” grupa izdeva tikai 2010. gadā. „Junip” ir pazīstama arī ar dziesmām no filmas „Voltera Mitija slepenā dzīve” („The Secret Life of Walter Mitty”) skaņu celiņa.

„Glamroks no sešdesmitajiem, ko caurvij psihedēliski austrumu motīvi” – šāds apraksts īsumā raksturo grupu „Temples”. Grupa paspējusi sacelt īstu vētru mūzikas pasaulē vēl pirms kritiķu augsti vērtētā debijas albuma „Sun Structures” (2014) izdošanas. Viens no bijušajiem grupas „Oasis” dalībniekiem Noels Galahers (Noel Gallagher) apvienību ir nosaucis par labāko jauno britu grupu. „Temples” jau spēlējusi lielākajos mūzikas festivālos un uzstājusies kopā ar leģendāro „The Rolling Stones” koncertā Londonas Haidparkā.

„You Me at Six” (YMAS) ir viena no labākajām britu poproka eksporta grupām, kuras panākumu pamatā ir „trakulīgi panciskas ģitāru saspēles un aizraujoši „popsīgi” piedziedājumi”. YMAS iekarojusi britu mūzikas topu virsotnes, izpārdevusi koncertu Vemblija arēnā un izpelnījusies gan kritiķu, gan fanu simpātijas.

Dāņu indie mūzikas zvaigznes MØ (īstajā vārdā Karen Marie Ørsted) daiļradi un stilu bieži pielīdzina tādiem mūziķiem kā Grimes, Twin Shadow un Santigold. MØ pirmās divas dziesmas nodrošināja mūziķei plašu ievērību, kā arī ierakstu līgumu ar vienu no pasaules lielākajiem mūzikas izdevējiem „Sony”, kas šogad izdeva mākslinieces debijas albumu „No Mythologies to Follow”.

„Positivus” mākslinieku vidū būs arī rotaļīgā Islandes sintpopa apvienība „FM Belfast”, kas Rīgā jau viesojušies iepriekš. Koncertos „FM Belfast” sastāvs svārstās no trim līdz pat 45 cilvēkiem un atkarībā no tā, kas ir pieejams koncerta laikā, grupas instrumentu klāstā ir arī tādi retumi kā govju zvani.

Britu mūziķi King Charles var pamatoti uzskatīt par gaidītu mākslinieku Latvijā un sevišķi „Positivus” festivālā. Viņš vairākkārt jau koncertējis festivālā, kā arī uzstājies „Palladium” koncertzālē. Šovasar Salacgrīvā izskanēs jaunas dziesmas no King Charles topošā albuma. Mūziķis savulaik ir devies koncertturnejās kopā ar Lauru Mārlingu (Laura Marling), pērnā gada „Positivus” festivāla viesiem „Noah and the Whale”, kā arī „Mumford and Sons”, ar kuriem kopā ierakstīts liriskais singls „The Brightest Lights”.

Festivālā uzstāsies arī Maskavas kvartets „Pompeya”, kas iedvesmojies no disko, new wave un indie-rock, radot stilīgu popmūziku angļu valodā. „Pompeya” tikko uzsākusi savu pirmo turneju pa ASV, piestājot arī vienā no vērienīgākajiem mūzikas industrijas pasākumiem – SXSW festivālā.

Šogad festivālā atgriezīsies arī Ziemeļīrijas instrumentālā postroka un math-roka grupa „And So I Watch You From Afar” jeb ASIWYFA, kas „Positivus” uzstājās jau 2010. gadā. ASIWYFA nav slinka un mierīga fona mūzika, bet gan ātru, dinamisku un eksplozīvu instrumentu aranžējums, kas lieliski iederēsies festivāla vasarīgajā atmosfērā.

Jau iepriekš ziņots, ka „Positivus” šogad uzstāsies arī vācu elektroniskās mūzikas pionieri „Kraftwerk”, britu popmūzikas zvaigzne Elija Goldinga, grupa „The Kooks”, kā arī „Bastille”, Lora Mvula, „of Montreal”, „The 1975”, „Daughter” un daudzi citi.

Festivāla trīs dienu biļete bez teltsvietas maksā 57 eiro un ar teltsvietu – 63 eiro. Biļetes nopērkamas www.positivusfestival.com, „Biļešu servisa” kasēs un „Nordea” bankomātos. Tuvojoties festivālam, biļešu cena paaugstināsies.

0 komentāri

Komentāru nav