Rīgas iekšpagalmi gatavojas 2014.gadam

Rīgas iekšpagalmi gatavojas 2014.gadam
26-04-2012 A+ A-

Lai Rīgas iekšpagalmi sagatavotos 2014.gadam, kad Rīga būs Eiropas kultūras galvaspilsēta, biedrība Pēdas LV Rīga|2014 programmas ietvaros īsteno projektu „Pagalmu kustība”.

2012.gadā Rīgā konkursā uzvarēja Maskavas ielas 170 un apkārtējo māju iedzīvotāju pieteikums sava pagalma labiekārtošanai.

Rudenī tiks sludināts konkurss, kura rezultātā trīs Rīgas pagalmi nākamgad iegūs jaunu veidolu. Seko līdzi informācijai www.riga2014.org! Bet der atcerēties, ka ne vienmēr vajadzīga liela nauda vai ārēja palīdzība, lai sakārtotu savu dzīvestelpu! Galvenais ar kaimiņiem salikt galvas kopā un atrotīt piedurknes.

Rīga|2014 lasītājiem piedāvājam pagalma iedzīvotājas, visa procesa virzītājspēka Baibas Gipteres iespaidus par talkas norisi, stāstu par cilvēkiem, kuri sakārtoja savu pagalmu.

Maskavas ielas 170 māju pagalma labiekārtošanas stāsts

Mūsu pagalms atrodas visjaukākajā vietā Rīgā – Maskavas forštates pašā sirdī – maskačkā. Neskatoties uz apkaimes slikto slavu, pagalms ir iemīļota atpūtas vieta, un daudz esam izdarījuši saviem spēkiem.

Dzirdot par pagalmu labiekārtošanas konkursu jutu, ka šis ir mūsu gads pieteikties. Prieks par uzvaru konkursā bija milzīgs, sekoja daudz sagatavošanās darbi. Tomēr, tuvojoties talkas dienai, pārņēma šaubas, vai iedzīvotāji vispār atsauksies.

Taču bažām nebija pamata, atnāca ļoti daudz cilvēku. Arī tādi, kas parasti nekur neiesaistās un jaunieši, kas parasti tikai sūc aliņus. Visi kopā strādājām, sajūta kā skudru pūznī un tika padarīts daudz vairāk nekā plānojām.

Darbus beidzām vēlu vakarā un no gandarījuma apraudājos. Tādu pozitīvisma lādiņu sen nebiju guvusi, un divkāršs prieks, ka tie bija kaut kādas „maskačkas” daudzstāveņu iedzīvotāji.

Apkārtējais skaistums – tas ir brīnišķīgi, un enerģija jāievirza pozitīvā gultnē, tad nelauzīs, nemēslos, un neaugs par noziedzniekiem. Gaidām visus ciemos apskatīt pašu iedzīvotāju rokām izveidoto pagalmu!

Maskavas_ielas_170_pagalma_stasta_pilna_versija

0 komentāri

Komentāru nav