Apaļu jubileju svin aktrise Vera Singajevska

Apaļu jubileju svin aktrise Vera Singajevska
F64 . aktrise Vera Singajevska
28-04-2013 A+ A-
Svētdien, 28. aprīlī, apaļu 90 gadu jubileju svin latviešu aktrise Vera Singajevska – visu laiku populārākais latviešu Karlsons un citu spilgtu lomu atveidotāja.

Aktrise dzimusi Svinarnas sādžā Viņņicas apgabalā, Kijevas guberņā, Ukrainas PSR. Oficiālais dzimšanas datums Verai Singajevskai ierakstīts 1923. gada 12. jūnijs, jo ģimenē, pēc pašas aktrises atmiņu stāstījuma, pavasarī visi slimojuši ar vēdertīfu un nav varējuši jaundzimošo oficiāli reģistrēt.

Vera Singjevska, kolēģu un draugu vidū pazīstama arī Singa, no 1945. līdz 1953. gadam bijusi Jelgavas teātra aktrise, bet plašu popularitāti guvusi ar savām lomām Jaunatnes teātrī laikā no 1953. līdz 1992. gadam.

Viņas populārāko lomu vidū ir visu laiku slavenākais latviešu Karlsons, ko iemīļojušās vairākas paaudzes, Kuražas māte Bertolda Brehta lugas „Kuražas māte un viņas bērni” Ādolfa Šapiro iestudējumā un daudzi citi skatuves darbi. Vairāku paaudžu mazajiem klausītājiem zināmas viņas dziedātās bērnu dziesmas un Radioteātrī ierunātās lomas.

2012. gada augustā ar izdevniecības „Upe tuviem un tāliem” paspārnē ar „Dinamo Rīga”, kura kaismīga fane ir cienījamā māksliniece, atbalstu, izdota grāmata „Mans mūžs” – atmiņu stāsts par leģendārās latviešu aktrises bērnību, jaunības gadiem un radošo karjeru. Grāmatai pievienots arī kompaktdisks ar aktrises balss ierakstiem no lomām teju pusgadsimta laika nogrieznī.

Vera Singajevska 1995. gadā saņēmusi IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni. Precējusies ar aktieri Tālivaldi Āboliņu (1932–1991), dēli – aktieris Gundars Āboliņš un Māris Āboliņš – LTV skaņu operators.

0 komentāri

Komentāru nav