Rīga un Ūmeo veido kopīgus plānus pārsteidzošam 2014.gadam

Rīga un Ūmeo veido kopīgus plānus pārsteidzošam 2014.gadam
26-04-2012 A+ A-

Ūmeo līdztekus Rīgai būs 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsēta. Lai strādātu pie kopīgiem projektiem un apmainītos ar darba plāniem, 24.un 25.aprīlī Rīgā viesojās kolēģi no Ūmeo 2014 biroja.

Starp Latvijas un Zviedrijas Eiropas kultūras galvaspilsētas gada organizētājiem izveidojusies ļoti laba sadarbība un tiek strādāts gan pie kopīgiem pasākumiem, gan vienotas starptautiskās komunikācijas un piedāvājuma tūrisma operatoriem. Lai abām pilsētām nepārklātos lielie notikumi, piemēram, Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas pasākumi, vizītes laikā tika pārrunāts arī 2014.gada kalendārs.

Ik gadu divas pilsētas kļūst par Eiropas kultūras galvaspilsētām, un tradicionāli tās veido savstarpēji papildinošu kultūras programmu. Labs priekšnoteikums Rīgas un Ūmeo ciešajai saiknei ir gan ģeogrāfiskais tuvums, gan tiešais avioreiss.

Abu pilsētu programmās būs dažādi saskarsmes punkti, piemēram, zviedru kolēģi vēlas smelties mūsu pieredzi, veidojot festivālu „Staro Rīga”, kas dažu gadu laikā kļuvis par lielāko šāda veida festivālu Ziemeļeiropā. Sadarbība gaismas festivāla ietvaros aizsākās jau 2011.gadā un turpina attīstīties. Ūmeo 2014.gada ietvaros lielu uzmanību pievērsīs Eiropas ziemeļu kultūrai un kopā ar Rīgu plānoti pasākumi par sāmu un līvu kultūrām. Tāpat viena no sadarbības asīm būs arī laikmetīgās mākslas festivāls Survival kit.

Vizītes laikā Ūmeo kolēģi apmeklēja arī Siguldu, kas ir Rīgas partnerpilsēta Eiropas kultūras galvaspilsētas gada ietvaros, un bija patīkami pārsteigti par pilsētas plašo kultūras piedāvājumu un skaisto dabu.

Tāpat kā Rīga arī Ūmeo Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido, lai stiprinātu kultūras ilgtermiņa procesus un radītu kultūras cilvēku sadarbības tīklus, kam pilsētu izaugsmē jādod ieguldījums arī pēc 2014.gada.

Jaunākā informācija par Ūmeo 2014 programmu pieejama www.umea2014.se

0 komentāri

Komentāru nav