Atklās Intas Rukas fotoizstādi „Dzīves ceļi – ļaudis no Ziemeļiem”

Atklās Intas Rukas fotoizstādi „Dzīves ceļi – ļaudis no Ziemeļiem”
F64
25-03-2014 A+ A-
„Rietumu Bankas” mākslas galerijā 25. martā plkst. 17.00 tiks atklāta latviešu fotogrāfes Intas Rukas fotoizstāde „Dzīves ceļi – ļaudis no Ziemeļiem”, kas būs viens no Zviedrijas karaliskās nedēļas notikumiem.

Kā informēja „Rietumu Bankas” preses sekretāre Eleonora Gailiša, izstādē tiks eksponēti mākslinieces fotodarbi, kas ir tapuši, iepazīstot cilvēkus no Zviedrijas laukiem.

85% Zviedrijas iedzīvotāju mīt pilsētās, bet lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un zivsaimniecībā ir nodarbināti tikai 2% cilvēku. Fotoizstādē māksliniece sniegs vēstījumu par piecām lauksaimnieku ģimenēm Zviedrijas ziemeļos – Helsinglandes novadā. Fotogrāfijas stāstīs par šo ļaužu dzīvi, ko caurvij smags darbs, bet vienlaikus arī mīlestība pret savu zemi un izvēlēto ceļu.

I. Rukas fotogrāfijas „Rietumu Bankas” mākslas galerijā būs skatāmas līdz 31. martam.

Savukārt par Intu Ruku kā mākslinieci un personību sīkāk būs iespējams uzzināt 28. martā, kad kinoteātrī „K.Suns” Zviedru filmu festivāla laikā tiks rādīta režisores Modas Nīkandes filma „Fotogrāfe no Rīgas”.

Kā ziņots, līdz 2. aprīlim Latvijā norisinās Zviedrijas karaliskā nedēļa. Tās laikā Rīgā viesosies Zviedrijas karalis Kārlis XVI Gustavs un karaliene Silvija. Vairāk par kultūras pasākumiem Zviedrijas karaliskās nedēļas laikā lasi šeit!

0 komentāri

Komentāru nav