Glāzgovā būs Arņa Balčus personālizstāde par Uzvaras parku

Glāzgovā būs Arņa Balčus personālizstāde par Uzvaras parku
ECB . Fotogrāfs Arnis Balčus
25-03-2014 A+ A-
Skotijas pilsētā Glāzgovā, galerijā „Street Level Photoworks”, no 4. aprīļa līdz 18. maijam būs skatāma latviešu fotogrāfa Arņa Balčus personālizstāde „Uzvaras parks”.

„Street Level Photoworks” ir viena no prestižākajām fotogalerijām Skotijā. Tur aplūkojamie Arņa Balčus darbi ir fotosērija, kas vairāku gadu garumā veidota vienā no pretrunīgākajām vietām Latvijā – Uzvaras parkā, Rīgā. Fotogrāfa darbos vienkopus sastopas realitāte un fikcija, politika un sekss, veidojot kritisku vizuālo puzli par Latvijas vēsturi un sabiedrību.

„Fotogrāfijās attēlotais Rīgas atbrīvotāju piemineklis latviešiem šobrīd kalpo par traumas simbolu. Arnis Balčus gan uzvedina uz domu, ka šī trauma ir tikai simptoms, bet nemiera cēlonis ir jāmeklē neapzinātajā,” fotogrāfa darbus komentē komunikācijas eksperts Sergejs Kruks.

„Falliskie priekšmeti, kara atmiņas, asins sarkanais un seksualitāte nepārprotami aicina uz psihoanalītisku interpretāciju.

Pirmsedipālā bērna uztverē tēva un mātes dzimumakts tik tiešām ir agresijas akts. Šajās fotogrāfijās divi sniegbaltie halāti un sakārtotās gultas liecina par nodomu tīrību. Vajadzība pēc „Cita” ir atzīta. Fantāzija ceļ trauksmi, tēlojot briesmas, kas var radīt šīs attiecības. Tāpēc atzīšanai tūlīt seko padzīšana, „Cits” tiek padarīts par „Alien”,” turpina Sergejs Kruks.

Arnis Balčus ir viens no pazīstamākajiem latviešu fotomāksliniekiem, kurš savos darbos konsekventi pievēršas Latvijas identitātei, vēsturiskiem tabu un sociālpolitiskiem notikumiem.

Viņa fotogrāfijas izstādītas Londonā, Berlīnē, Vīnē un citur Eiropā un pasaulē, kā arī publicētas tādos žurnālos kā „The New Yorker”, „Dazed & Confused” un „Foto & Video”. A. Balčus fotosērija „Amnēzija” iekļauta „ABLV” bankas Laikmetīgās mākslas kolekcijā, viņa fotogrāfijas atrodas privātkolekcijās Vācijā, Lielbritānijā, ASV un citviet. Arnis Balčus ir viens no vērienīgā „Rīga 2014” projekta „Rīgas Fotomēnesis” realizētājiem un projekta idejas autors. Interviju ar Arni Balčus lasi mūsu portālā!

Izstāde Uzvaras parks ir daļa no Starptautiskā Glāzgovas vizuālās mākslas festivāla programmas.

0 komentāri

Komentāru nav