Rotko centrs aprīlī atklās jubilejas sezonas izstādes

Rotko centrs aprīlī atklās jubilejas sezonas izstādes
Publicitātes foto
25-03-2014 A+ A-
Pēc mēneša – 24. aprīlī – Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs aicina apmeklētājus uz jubilejas izstāžu sezonas atklāšanu, pavēstīja centra pārstāvji. Jaunajā sezonā centrā būs skatāmas piecas jaunas izstādes.

Izstāde „Marks Šagāls un Eiropas avangardisti” ir pirmais sadarbības projekts ar Marka Šagāla muzeju Vitebskā (Baltkrievija). Līdzās Marka Šagāla oriģināldarbiem tajā būs skatāmas arī vairāku citu 20. gadsimta leģendāro mākslinieku litogrāfijas, tostarp Braka, Matisa, Miro, Pikaso un daudzu citu pasaulslavenu mākslinieku darbi. 
Marka Šagāla un avangardistu radīto pasakaino pasauli papildinās poļu mākslinieka Mareka Radkes futūristiskā izstāde-instalācija „BLACK”, kurā mākslinieks piedāvā skatītājiem iesaistīties viņa iesāktajā rotaļā ar telpu, gaismu, formu un krāsu.

Talantīgās Daugavpils mākslinieces Jeļenas Volkovas tēlniecības darbu izstādē „Nostalģija” būs eksponēti viņas stājtēlniecības darbi, kas galvenokārt tapuši divdesmitajā gadsimtā un atspoguļo meistares harizmātisko personību. Īpaši aizraujoša izstāde būs klasiskās tēlniecības cienītājiem. 

Pavasarīgus un gaišus mirkļus un noskaņas rādīs latviešu māksliniece Anita Meldere savā izstādē „Ekspresijas. Abstraktā glezniecība”. Anitas Melderes audekli staro no iekšpuses, un viņas apbrīnojamā enerģija pulsē krāsu sarežģīto attiecību savstarpējās vibrācijās, aizraujot sev līdzi arī skatītāju.

Svaigā pavasara mākslas „raža” būs skatāma jau par tradīciju kļuvušajā Latgales reģiona mākslas dienu izstādē „Vai nu ir, vai nu nav!”, kurā savu veikumu rādīs mūsu reģiona mākslinieki. Ekspozīcijā būs skatāmi dažādu mākslas mediju un tehniku darbi, un skatītājam tajā būs ievēlēta noteicošā loma – ikvienam būs iespēja nodibināt intīmas attiecības ar mākslas darbu un pašam spriest – „vai nu ir, vai nu nav”!

0 komentāri

Komentāru nav