SKDS: Rīdziniekiem patikuši „Rīga 2014” atklāšanas pasākumi

SKDS: Rīdziniekiem patikuši „Rīga 2014” atklāšanas pasākumi
Kaspars Garda, Rīga 2014
Rīdzinieki kopumā pozitīvi novērtējuši „Rīga 2014” atklāšanas pasākumus, liecina Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra (SKDS) aptaujas dati, kurā tika noskaidrots pilsētnieku viedoklis par šā gada janvārī notikušajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas pasākumiem.

78% respondentu Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas pasākumus vērtēja pozitīvi, turklāt 28,3% tos novērtēja „ļoti pozitīvi”. Jāpiebilst, ka tikai 5,5% pasākumus vērtēja negatīvi, viedokļa nebija aptuveni 16,5% aptaujāto.

Respondentiem tika lūgts arī izvēlēties no saraksta trīs pasākumus, kas patika vislabāk. Vairāk nekā puse iedzīvotāju jeb 51% atbildēja, ka viņiem visvairāk patikusi „Gaismas parāde” un uguņošana 11. novembra krastmalā. Salīdzinoši bieži tika norādīts, ka viens no labākajiem pasākumiem bija akcija „Gaismas ceļš – Grāmatu draugu ķēde” (32%).

Trešais pasākums iedzīvotāju simpātiju sarakstā bija Ugunsskulptūru festivāls Ķīpsalā (22%). Atklāšanas pasākumi Rīgas Centrāltirgū un Rīgas Starptautiskajā autoostā patika 15%, bet koncerts „Rīga dimd!”, kas notika „Arēnā Rīga”, 9% respondentu. Jāpiebilst, ka atbildi „nepatika neviens no šiem pasākumiem” atzīmēja tikai 1 % aptaujāto.

SKDS kopumā februāra beigās un marta sākumā aptaujāja 801 rīdzinieku.

0 komentāri

Komentāru nav