Siguldā veikti vērienīgi tūrisma infrastruktūras uzlabošanas

Siguldā veikti vērienīgi tūrisma infrastruktūras uzlabošanas
03-05-2012 A+ A-

Siguldai dalība projektā “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014“ ir  novada attīstības iespēja visās nozarēs un  dzīves sfērās – mūžizglītībā, sociālajā integrācijā, radošumā, vispārējās dzīves kvalitātes celšanā, infrastruktūras uzlabošanā un sakārtošanā, uzlabojot vietējo komunikāciju un strauji attīstot reģiona sadarbību ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Šogad īstenoti divi vērienīgi infrastruktūras projekti. 12.maijā projekta „Siguldas pilsdrupu rekonstrukcija un infrastruktūras pielāgošana tūrisma produkta attīstībai” (Nr.L-PPA-09-002) ietvaros apmeklētājiem būs pieejams jauns tūrisma produkts ar viduslaiku piedāvājumu – Livonijas ordeņa Siguldas pils. Pēc svinīgās pils atklāšanas, ikvienam būs iespējams apmeklēt jauno tūrisma objektu – uzkāpt Livonijas ordeņa Siguldas pils Ziemeļu un Dienvidu torņos, pastaigāties pa jaunizbūvēto galeriju starp Dienvidu torni un konventa ēku, izbaudot īstu viduslaiku atmosfēru un ainavas, kas pavērsies no torņa uz Gaujas senleju un pārējiem pilsētbūvniecības pieminekļa vēsturiskajiem centriem.

Iepriekš pieteiktām tūristu grupām sagatavoti jauni tūrisma produkti. To laikā tūristiem piedāvāta iespēja izmēģināt Livonijas ordeņa militāro ekipējumu un nobaudīt ordeņa brāļiem ikdienā pasniegto maltīti maršala rezidencē Segewoldē. Savukārt aktīvāku piedzīvojumu meklētājiem sarūpēta iespēja pašiem bruņoties un doties Indriķa hronikā aprakstītajā karagājienā uz Satezeles pilskalnu.

Siguldas pilsdrupu estrāde šobrīd ir skaistākā brīvdabas kulise Latvijā un tajā arī šovasar notiks tradicionālie festivāli: Sigulda Jazz, Blūza svētki. Siguldas Opermūzikas svētki un Dailes teātra viesizrāžu diena.

No projekta attiecināmajām izmaksām 83,79 % sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds, 3% ir Valsts budžeta dotācija un 13,21% sedz Siguldas novada pašvaldība.

Pateicoties Eiropas Reģionālās attīstības fonda iegūtajam finansiālajam atbalstam, 2011.gada jūnijā tika uzsākta 11 kilometru gara, izgaismota veloceliņa izbūve Siguldā. Īstenošanas noslēgumam tuvojas projekts „Velotūrisma maršruta izstrāde un veloceliņa izbūve Siguldā” (Nr. VPA/3.4.2.1.2/08/01/011).

Gājēju un velobraucēju celiņi ir nozīmīgs ieguvums pilsētas viesiem, lai ar velosipēdu apskatītu skaistākās Siguldas vietas, bet daudz nozīmīgāks ieguvums tas ir novadniekiem, kuri droši var pārvietoties pa labiekārtotām, izgaismotām gājēju ietvēm. Veloceliņš sastāv no divām speciālām joslām – viena gājējiem, otra velosipēdistiem. Tādējādi papildu tiek veicināta arī gājēju drošība.

Vērtīgs ieguvums noteikti ir arī piecas izgaismotās atpūtas vietas ar soliņiem, atkritumu tvertnēm un velostatīviem, kā arī 25 informatīvās norādes, kuras norādīs veloceliņa virzienu un apskatāmos tūrisma objektus.

46,52 % no projekta „Velotūrisma maršruta izstrāde un veloceliņa izbūve Siguldā” attiecināmajām izmaksām sedz Eiropas Reģionālās attīstības fonds,, 3% sedz Valsts budžeta dotācija un 50,48% sedz Siguldas novada pašvaldība.

0 komentāri

Komentāru nav