Izziņo jaunu „Rīgas kino” meistardarbnīcu jauniešiem

Izziņo jaunu „Rīgas kino” meistardarbnīcu jauniešiem
Kaspars Garda, Rīga 2014
26-03-2014 A+ A-
„Rīga 2014” programmas projekts „Rīgas kino” izziņo jaunu kino meistardarbnīcu jauniešiem. Šoreiz tiks akcentētas Rīgas centra tuvākās apkaimes. Nodarbības vadīs režisors Mārtiņš Grauds.

Tās notiks Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā no 8. aprīļa līdz 5. maijam, otrdienās un piektdienās no plkst. 16.00 līdz 19.00.

Nodarbības izpētes objekti būs jaunā Nacionālās bibliotēkas ēka, Spīķeri, Andrejsala, arī dažādās norises Daugavmalā.

Pieteikties darbnīcām var līdz 4. aprīlim. Pieteikuma anketu meklē – www.rigaskino.lv!

Nodarbību vadītājs Mārtiņš Grauds ir kinorežisors, filmu studijas „Tanka” direktors, kā arī Latvijā pazīstamu grupu mūzikas video autors. Vairākas reizes saņēmis Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu kategorijā „Labākais videoklips”. Viņš iepriekš jau vadījis „Rīgas kino” meistardarbnīcas Daugavgrīvā. Interviju ar Mārtiņu Graudu lasi šeit!

„Rīgas kino” ir Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas projekts, kas iekļauts tematiskajā līnijā „Ceļu karte”. Projekta radošajās darbnīcās skolas vecuma jauniešiem ir iespēja apgūt prasmes filmēšanā un animācijā, kā arī izveidot filmas par Rīgu, kas tiks demonstrētas Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumos.

Profesionāļu vadībā jaunieši izstrādās idejas un filmēs īsfilmas par dzīvi savās apkaimēs. Tādējādi ar projekta palīdzību Rīgas kultūras ainā ienāks ne vien pieredzējuši un profesionāli mākslinieki, bet arī radoši jaunieši, kuri, iespējams, nākotni saistīs ar kino.

Līdz šim jau notikušas nodarbības Purvciemā, Āgenskalnā, Jaunciemā, Daugavgrīvā un citās Rīgas vietās.

0 komentāri

Komentāru nav