„Habitus Baltija”: pasaulē pazīstami dizaineri seminārā Rīgā

„Habitus Baltija”: pasaulē pazīstami dizaineri seminārā Rīgā
Publicitātes foto
26-03-2014 A+ A-
Jauno modes mākslinieku konkursā „Habitus Baltija 2014”, kas 4. un 5. aprīlī notiks Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, viesosies pasaulē pazīstami modes dizaineri, informē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības „BT 1” pārstāve Inese Libere.

Rīgu apmeklēs dāņu mākslinieks Pēters Ingversens (Peter Ingwersen), Pols Maršāns (Paul Marchand) no Francijas, Lara Aranjo Džilji (Lara Aragno Gigli) un Džovanni Otonello (Giovanni Ottonello) no Itālijas. Visi šie dizaineri ir pasaules modes aprindās augsti novērtēti un atzīti.

„Habitus Baltija” laikā – 4. aprīlī – viņi uzstāsies seminārā „Mode. Kreativitāte. Koncepts”, savukārt 5. aprīlī šie modes guru būs žūrijas sastāvā starptautiskajā jauno modes mākslinieku konkursā „Habitus Baltija 2014”. Abi šie pasākumi ir „Rīga 2014” – Eiropas kultūras galvaspilsētas – notikums.

Modes dizainers Pēters Ingversens karjeras gaitas sācis kā stažieris uzņēmumā „Levi Strauss Europe”. Tas ir viens no vecākajiem un atpazīstamākajiem zīmoliem pasaulē, kurā 1873. gadā sāktas ražot Rīgā dzimušā šuvēja Džeikoba Deivisa izgudrotās bikses. Tās rotāja ar vara kniedēm stiprinātas kabatas, kas šodien visiem zināmi kā „Levi's” zīmola džinsi. Šajā uzņēmumā P. Ingversens nostrādāja gandrīz 20 gadus, kļūstot par „Levi’s Europe” vadītāju. Meklējot jaunus izaicinājumus, 2004. gadā viņš izveidoja savu modes zīmolu „Noir” un kokvilnas audumu zīmolu „Illuminati II”. Vairāk par mākslinieku – www.noir.dk.

Seminārā P. Ingversens jaunajiem dizaineriem stāstīs, kā izmantot zīmola stāstu un DNS, lai modes pasaulē izveidotu spēcīgu un starptautiski pieprasītu zīmolu. Tāpat modes dizainers tiksies ar mazo un vidējo uzņēmumu pārstāvjiem, kas šobrīd veic pasūtījumus, bet nākotnē vēlas veidot savu modes zīmolu.

Par to, kā radoši izpildīt vienkāršus apģērba dizaina un modelēšanas pasūtījumus, seminārā „Mode. Kreativitāte. Koncepts” pieredzē dalīsies dizainers un Modes mākslas un tehnoloģiju augstskolas „ESMOD Paris” pārstāvis Pols Maršāns. Viņš ir strādājis tādos modes namos kā „Yves Saint Laurent”, „Nina Ricci”, „Frederic Castet International” un „Cacharel”, tomēr viņa vislielākā kaislība un aizraušanās ir paša radītais apakšveļas zīmols „Paul Marchand”. Vairāk par mākslinieku: paulmarchand-underwear.com.

Šiem lektoriem pievienosies arī modes guru no Itālijas – Eiropas Dizaina institūta Romā profesors Džovanni Otonello un modes eksperte Lara Aranjo Džilji.

Vēl viens no „Habitus Baltija 2014” viesiem – itālietis Džovanni Otonello – ir ne vien profesors, bet arī luksusa zīmolu „Bottega Veneta”, „Hugo Boss”, „La Martina”, „Mandarina Duck”, „Rubelli” konsultants. Viņš seminārā stāstīs par dizaina konceptu (ko tas nozīmē, kas ir projekts un radošās domāšanas process), skaidros simbolus, pagātnes nozīmi mūsdienu dizainā, dizainera lomu un dizaina procesa norisi. Vairāk par mākslinieku: www.globalblue.com.

Savukārt dizainere Lara Aranjo Džilji, kas strādājusi kopā ar labi pazīstamo itāliešu dizaineri Džordžo Armāni, vadījusi zīmolu „MiuMiu” un bijusi Eiropas Dizaina institūta Romā Modes katedras vadītāja, dalīsies pieredzē, kā radošumu var izmantot kā panākumu atslēgu modē.

Pieteikties semināram „Mode. Kreativitāte. Koncepts” var, reģistrējoties „BT 1” mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav