„Rīga 2014” būs lieliska iespēja visas Latvijas popularizēša

„Rīga 2014” būs lieliska iespēja visas Latvijas popularizēša
02-05-2012 A+ A-

Rīgas kļūšana par Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014.gadā būs lieliska iespēja visai Latvijai, kuru mūsu valstij maksimāli efektīvi jāizmanto, lai veicinātu atpazīstamību un piesaistītu tūristus, turklāt plašā kultūras programma būs arī labs pieteikums 2015.gada pirmajā pusē gaidāmajai Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības (ES) Padomē. To Saeimas Ārlietu komisijas deputāti uzsvēra trešdien, 2.maijā, uzklausot nodibinājuma „Rīga 2014” pārstāvju sniegto informāciju.

„Latvija vēl nav organizējusi tik vērienīgu pasākumu, kāda būs Rīgas kļūšana par visas Eiropas kultūras galvaspilsētu. Tādēļ mums gudri un efektīvi jāizmanto šī lieliskā iespēja, lai ne tikai veicinātu Rīgas un Latvijas atpazīstamību, bet arī gūtu maksimālu ekonomisko ieguvumu,” norāda Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Kalniņš.

Kā sēdē skaidroja nodibinājuma „Rīga 2014” pārstāvji, pieredze liecina, ka ekonomiskais ieguvums no pilsētas kļūšanas par Eiropas kultūras galvaspilsētu lielā mērā ir atkarīgs no tā, cik pati pilsēta un valsts gatava ieguldīt ārējā komunikācijā. Atbildot uz komisijas priekšsēdētāja biedra Sergeja Potapkina ierosinājumu izvietot reklāmas lielākajās starptautiskajās ziņu satelīttelevīzijās, nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle atzina, ka, ņemot vērā finansiālos ierobežojumus, dārgām televīzijas reklāmām līdzekļi nav paredzēti.

„Apzinoties Latvijas ierobežotās finansiālās iespējas, Rīga 2014 pasākumiem jābūt tik interesantiem, lai BBC, CNN un ALJazeera televīzijas būtu ieinteresētas ierasties Rīgā sagatavot reportāžas,” pauda O.Kalniņš. Savukārt komisijas deputāts Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK) rosināja kultūras galvaspilsētas popularizēšanā iesaistīt arī ārvalstīs dzīvojošos latviešus.

Runājot par Rīga 2014 pasākumu sasaisti ar Latvijas prezidentūru ES 2015.gada pirmajā pusē, nodibinājuma Rīga 2014 programmu vadītāja Aiva Rozenberga darīja zināmu, ka lielu ieinteresētību sadarboties jau tagad izrādījusi Itālija, kura būs ES prezidējošā valsts pirms Latvijas 2014.gada otrajā pusē. Jau maija sākumā Romā tiks atklātas pirmās Latvijas mākslas izstādes un šī sadarbība turpināsies, norādīja A.Rozenberga.

Kā Eiropas kultūras galvaspilsēta Rīga visa gada garumā piedāvās apjomīgu kultūras programmu, dodot iespēju projekta realizācijā iesaistīties arī brīvprātīgajiem un nevalstiskajām organizācijām. Organizatori vēlas kultūru aplūkot maksimāli plašā nozīmē, ne tikai kā mākslu un izstādes, jo katrs mūsu valsts iedzīvotājs ir radošs un arī citas jomas var tikt atvērtas kultūrai, komisijas sēdē pauda D.Čivle.

0 komentāri

Komentāru nav