Nordea Rīgas maratons sola pārsteigt ar kultūras pasākumu daudzveidību

Nordea Rīgas maratons sola pārsteigt ar kultūras pasākumu daudzveidību
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Nordea Rīgas maratona organizatoru komandas pārstāvis Aigars Nords
18. maijā notiks gadskārtējais Nordea Rīgas maratons, kura trases šogad iekļaus arī Brīvības ielu un īpašo Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas projektu „Brīvības ielas kultūras kilometrs”, kas sāksies pie Brīvības pieminekļa, otrdien, 26. martā, notikušajā preses konferencē pavēstīja maratona organizatoru komandas vadītājs Aigars Nords.

„Ceram, ka šogad maratonā piedalīsies vairāk skrējēju nekā pērn, kad tika pārstāvētas 65 pasaules valstis, turklāt par godu tam, ka Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, esam sarūpējuši arī īpašu kultūras programmu,” pauda Nords, akcentējot, – šā gada maratona vadmotīvs ir „Skrienam ar dziesmu”. Viņš pastāstīja, ka maratona dalībniekus jau pie Brīvības pieminekļa sagaidīs dziedātāji un dejotāji – simboliska „Kultūras galvaspilsētas goda sardze –, kas būs sagatavojuši sveicienus skrējēju uzmundrināšanai. „Ceru, ka viņiem pietiks laika to novērtēt! Turklāt šogad līdzjutējiem – gan rīdziniekiem, gan pilsētas viesiem – būs iespēja pievienoties dziedāšanai, tāpēc ceram uz kārtīgu līdzdziedāšanu.” Savukārt Elizabetes un Brīvības ielas krustojumā iepretim Ministru kabinetam tiks uzcelta maratona lielā skatuve, kur skanēs pēdējās simtgades lielākie hiti, sākot ar 1914. gadu, Daumanta Kalniņa, Intara Busuļa, Aijas Vītoliņas un citu Latvijā pazīstamu mākslinieku interpretācijā.

 

Tālākajā ceļā maratona dalībniekus un līdzjutējus sagaidīs visdažādākās mākslas performances u. c. - Latvijas dižmeistaru un jaunākās paaudzes mākslinieku darbi, kas tapuši laika posmā no 1914. līdz 2014.gadam. Tā būs iespēja ielūkoties Rīgas un Latvijas vēsturē un šodienā, kādu to redz mākslinieki.i: atbilstošajiem gadsimtiem raksturīgas uzrunas, plakāti; tāpat padomāts par mūzikas punktiem, kuros ar priekšnesumiem tiks pārstāvētas maratona dalībvalstis: Igaunija, Lietuva, Spānija u. c. „Centīsimies šiem punktiem arī piesaistīt atbilstošajās valodās runājošus cilvēkus, tērpus un mūziku,” sola Aigars Nords, norādot, – šogad maratons cer dalībniekus pārsteigt ar mūzikas un priekšnesumu daudzveidību, kas galvaspilsētas centrālo ielu, Rīgu un Latviju skrējiena dalībniekiem ļaus izbaudīt no cita – kultūrvēsturiska un izklaidējoša – skatpunkta.

Jāpiebilst, ka šogad Nordea Rīgas maratona oficiālās kolekcijas skriešanas krekla dizainu veidojis viens no Latvijas ievērojamākajiem māksliniekiem Ilmārs Blumbergs. „Palūkojieties Ilmāra Blumberga zīmētā gliemezīša smaidā! Viņš ir absolūti laimīgs, un tās dažas minūtes viņa rezultātā nemazinās prieku par procesu. Pāris papildu kājas pilnīgi noteikti ir tas, kā mums, visiem skrējējiem, reizēm pietrūkst. Tieši tādēļ šogad varam paņemt palīgos Ilmāra Blumberga skrejošo gliemezīti ar astoņām kājām,” par krekliņu teic Aigars Nords.

Atgādināsim, ka šā gada Nordea Rīgas maratonam jau var reģistrēties maratona mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav