Noslēgusies darbu iesniegšana konkursam „Manas sajūtas stāsts”

Noslēgusies darbu iesniegšana konkursam „Manas sajūtas stāsts”
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
27-03-2014 A+ A-
Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta 3D karnevāls „Sajūtu konteineri” un interneta bibliotēkas „Atlants.lv” rīkotajā eseju konkursā skolu audzēkņi tika aicināti pastāstīt par brīžiem, kad „skudriņas skrien pa muguru”. „Atlants.lv” eseju konkursus rīko jau vairākus gadus, un šogad ir saņemts rekordaugsts iesniegto darbu skaits – 262.

Ikviens interesents aicināts apmeklēt konkursa mājaslapu, iepazīties ar iesniegtajiem darbiem un balsot par favorītiem līdz 8. aprīlim. Publikas balsojums veidos pusi rezultātu kopvērtējuma, savukārt otru pusi – žūrijas vērtējums. Rezultātu paziņošana notiks 10. aprīlī, savukārt uzvarētāji tiks apbalvoti 16. aprīlī „Trusis KAFE”. Konkurss norisinājās no 2013. gada 10. decembra līdz 2014. gada 17. martam. 

 

Konkursa žūriju veido 3D karnevāla „Sajūtu konteineri” režisori Roberts Rubīns un Didzis Eglītis, kā arī aktrise Katrīne Pasternaka, dziedātājs Goran Gora un rakstniece Nora Ikstena. 

Konkursa sadarbības partneris „Western Digital” eseju konkursa uzvarētājam piešķirs vienreizēju stipendiju 350 eiro apmērā, savukārt uzvarētāja literatūras skolotājs saņems 150 eiro prēmiju. Otrās un trešās vietas ieguvēji saņems vienreizējas stipendijas 200 un 150 eiro apmērā, bet viņu literatūras skolotāji atbilstoši 100 un 50 eiro. Tāpat tiks piešķirtas dažādas pārsteiguma un veicināšanas balvas no dāvanu servisa „Lieliska dāvana”, interneta žurnāla „Satori”, interneta bibliotēkas „Atlants.lv”, biļešu servisa „BezRindas.lv” un projekta kuratoriem – „Jura Podnieka studijas”.

3D karnevāls „Sajūtu konteineri” ir pirmais radošo industriju mijiedarbībā radītais projekts Latvijā, apvienojot arhitektūru, 3D stereogrāfiju, skaņu, gaismu, smaržu un tausti. Sajūtu konteineros gluži kā Dainu skapī tiek krātas cilvēku atmiņas par pašām īpašākajām sajūtām – reālām un iluzorām. Projekta laikā tiks radītas 7 sajūtu istabas, kurās apmeklētājiem būs iespēja ceļot laikā no bērnības līdz mūžībai.

Sajūtu konteineru atklāšana paredzēta šā gada jūnijā. Projektu īsteno „Jura Podnieka studija”, atbalsta nodibinājums „Rīga 2014”, Rīgas dome, „Lattelecom”, „Western Digital”, kā arī „inbox.lv”, „spoki.tvnet.lv” un ISIC Latvia.

0 komentāri

Komentāru nav