Izstāde „Vecumdienas” ļaus iejusties nākotnes seniora dzīves telpā

Izstāde „Vecumdienas” ļaus iejusties nākotnes seniora dzīves telpā
F64
No 5. līdz 30. aprīlim Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros Rīgā, Z. A. Meierovica bulvārī 6/1, būs skatāma izstāde – „Vecumdienas”, kas piedāvās iepazīties ar dizaina koncepciju pilsētvidei, iejusties nākotnes seniora dzīves telpā. Izstādē notiks tematiski pasākumi senioriem un jauniešiem.

Izstāde „Vecumdienas” iekļauta „Rīga 2014” programmas tematiskajā līnijā „Ceļu karte”.

Tās ideja radusies, reaģējot uz „Eurostat” prognozēm, kas paredz, ka 2060. gadā Latvijā būs 35,7% cilvēku vecuma grupā 65+.

Izstādes koncepcijas autors dizainers Kristaps Grundšteins uzskata, ka ir jāņem vērā nākotnes prognozes un atbilstoši tām jāveido tādi scenāriji nākotnei, kas paredz vecumdienas kā cieņpilnu periodu skaistā vidē ar pilnvērtīgu un interesantu ikdienu. Cilvēks mūža otrajā pusē ir pelnījis baudīt kvalitatīvu laiku, jo, iespējams, tā ir pietrūcis visu periodu līdz pensijas vecumam. Izstāde mūsdienu jauniešiem – nākotnes senioriem – palīdzēs sagatavoties zelta gadiem un mainīt attieksmi pret novecošanu.

„Šobrīd augsto īres cenu dēļ no pilsētas centra nākas aiziet visiem, kas to nevar atļauties, tostarp pensionāriem. Viņi ir spiesti pārcelties uz pilsētas guļamrajoniem, kas pēc funkcijas nav paredzēti ilgstošai un saturīgai dzīvei. Ko darīt, ja kultūra ir centrā, gan kā vēsturiski artefakti, gan pasākumu veidā? Tātad iespējas apmeklēt teātrus, operas, izstādes, parkus, kafejnīcas, restorānus, sociālās funkcijas. Šīs lietas atrodas centrā.

Nākotnes Rīga ir jāveido tā, lai cilvēki vecumdienās varētu to pilnvērtīgi baudīt. Rīga – pilsēta, kur novecot!” pauž Kristaps Grundšteins.

Izstāde ir daļa no projekta „Garā pastaiga”, kas piedāvā trīs dizaina notikumus – izstādi „Vecumdienas” aprīlī, vingrošanas inventāra „Vingrotava” iekārtošanu dažādās Rīgas apkaimēs maijā un bērnu mēbeļu dizaina izstādi „Kidsroomzoom” oktobrī. Projekta vadmotīvs ir apkārtējās vides un cilvēka mijiedarbības izpēte, kā arī parādīt, ka dizainam ir cieša saikne ar ikdienas norisēm.

Izstādes autori ir dizaina studija „Rijada” sadarbībā ar Kristapu Grundšteinu un SIA „Design Catering”. Papildu informācija par izstādi „Vecumdienas” un citiem projektiem pieejama projekta mājaslapā: www.garapastaiga.lv. Izstādes atklāšana notiks 4. aprīlī plkst. 19.00 Rīgā, Z. A. Meierovica bulvārī 6/1.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums „Rīga 2014” sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. „Rīga 2014” programmas partneris ir „Lattelecom”, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.

0 komentāri

Komentāru nav