Fotogrāfijas muzejā atklās Jāņa Deinata izstādi

Fotogrāfijas muzejā atklās Jāņa Deinata izstādi
F64 . Fotogrāfs Jānis Deinats
27-03-2014 A+ A-
Latvijas Fotogrāfijas muzejā no 27. marta būs skatāma pazīstamā fotogrāfa Jāņa Deinata izstāde „Ainas/XI”, kurā iekļautas divas jaunas fotogrāfiju sērijas, kas uzņemtas 2013. gadā, informē muzeja pārstāvji.

Sērija ar nosaukumu „Ainas” atveido apdzīvotas vietas, ritmus, līnijas, cilvēku un arhitektūras mijiedarbību.

Mākslas zinātnieks Ivars Runkovskis raksta: „Šī sērija vēsta, ka neredzamais varbūt ir būtiskāks par redzamo, ka tur – aiz šīs ikdienā vērojamās vizuālās „ādas” – slēpjas kaut kas tikpat vientuļš, varbūt izmisis, ilgu pilns, samīļojams, kaut kas ļoti līdzīgs tam, kas mājo ikvienā no mums. Atbildes, kas palīdz saprast, kur un kāpēc patiešām dzīvojam.”

Otra sērija „XI”, kura izstādīta muzeja trešā stāva zālē, atveido rakstus asfaltā, kuri skatītāju rosina saskatīt tēlus un figūras. „Mēs stāvam nevis uz zemes, bet uz zīmēm, mītiem, tēliem, stāstiem, pieņēmumiem, iztēles, pārsteigumiem, brīnumiem,” piebilst Ivars Runkovskis.

Jānis Deinats (1961) beidzis Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Kultūras un mākslas zinātņu fakultātes Teātra nodaļu. Kopš 1986. gada darbojies teātrī studijā Nr. 8, bijis fotogrāfs žurnālā „Parks”, pēc tam strādājis kā neatkarīgais fotogrāfs. Kopš 1997. gada darbojas fotogrāfu apvienībā „Fotocentrs”, viņa darbi tiek publicēti Latvijas laikrakstos un žurnālos, mākslas grāmatās un katalogos (sadarbojas ar tādām izdevniecībām kā „Santa”, „Lilita”, „Dienas žurnāli”, „Rīgas Viļņi” u. c.).

Viņš veido Latvijas kultūras, mākslas, biznesa un politiskās elites portretus. Jaunākās personālizstādes: „Cilvēki muzejā” (izstādīta 2003. gadā Valsts Mākslas muzejā, Rīgā), II (2009. gadā Rīgas Mākslas telpā), VII (2011. gadā Kalnciema kvartālā, Rīgā), II/IV ( 2011. gadā Cēsu mākslas festivālā).

Izstāde aplūkojama līdz 27. aprīlim.

0 komentāri

Komentāru nav