Dokumentālā filma „Kapitālisms Šķērsielā” nominēta balvai „Nīke”

Dokumentālā filma „Kapitālisms Šķērsielā” nominēta balvai „Nīke”
Publicitātes foto
27-03-2014 A+ A-
Ivara Selecka filma „Kapitālisms Šķērsielā” ir vienīgā dokumentālā filma no piecām 2014. gada Krievijas Kinoakadēmijas balvai „Nīke” nominētajām kategorijā „Labākā NVS valstu un Baltijas filma”. Balvas pasniegšanas ceremonija notiks 1. aprīlī Maskavas operetes teātrī.

Šogad nominācijai izvirzītas vēl četras spēlfilmas – „Ekskursante” (Lietuva), „Kaisle” (Kirgizstāna), „Haitarma” (Ukraina) un „Vecais vīrs” (Kazahstāna).

Krievijas Kinoakadēmijas balvu nominācijā „Labākā NVS valstu un Baltijas filma” pasniedz kopš 2002. gada, un jau pirmajā reizē to saņēma Latvijas kinoklasiķa Herca Franka dokumentālā filma „Flashback”. Balvai tikušas nominētas arī vairākas citas Latvijas filmas. 1991. gadā balvu „Nīke” kā labākā dokumentālā filma saņēma Ivara Selecka filma „Šķērsiela”.

Filma „Kapitālisms Šķērsielā” vēsta par mazas Rīgas priekšpilsētas ielas vienkāršajiem iedzīvotājiem, viņu attiecībām un pārdzīvojumiem globālās ekonomiskās krīzes laikā, kad jāmeklē izeja no sociālo problēmu loka. Šķērsiela un tās dažādie iemītnieki savā ziņā ir Latvijas sabiedrības spogulis.

Informāciju par balvas pasniegšanu meklē šeit.

0 komentāri

Komentāru nav