Baleta festivālā – „Step Afrika!” un Galā koncerts

Baleta festivālā – „Step Afrika!” un Galā koncerts
Publicitātes foto . Melisa Hamiltone un Dāvids Tžensimečs (Londona, Karaliskais balets)
29-04-2013 A+ A-
Neatkārtojams dejas mākslas artistiskums un šarms būs skatāms 18. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla noslēgumā – 30. aprīlī ar izrādi Preiļos, un 1. maijā Rīgas Kongresu namā Latvijā viesosies ASV deju grupa „Step Afrika!”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Baleta festivāla pārstāve Inga Vasiļjeva.

„Step Afrika!” ir ASV deju grupa ar savu neatkārtojamo dejas mākslas artistiskumu, šarmu un neizbēgamu skatītāju valdzinājumu. ir pasaulē pirmā profesionālā stepa deju kompānija, kas dibināta 1994. gada decembrī. Deju kompānija visā pasaulē tiek īpaši gaidīta, pateicoties tās centieniem veicināt stepa novērtējumu, izmantojot dejas tradīcijas izglītojošu instrumentu un mācot arī jauniešus dejot. Latvijā šīs pasaules zvaigznes būs iespējams redzēt sadarbības ar ASV vēstniecības Latvijā dēļ.

Savukārt pirmdien, 29. aprīlī
, Latvijas Nacionālajā operā notiks Galā koncertsaizraujošākais un arī gaidītākais festivāla notikums. Šogad uz Latvijas Nacionālās operas skatuves festivāla ietvaros kāps Jeļena Petričenko un Sergejs Čumakovs (Maskava, Acroduoballet), Melisa Hamiltone un Dāvids Tžensimečs (Londona, Karaliskais balets), Jekaterina Haņukova un Andrejs Pisarevs (Kijeva, Ukrainas Nacionālā opera), Mihails Kaniskins (Berlīne, Valsts opera) un Jurgita Droņina (Nīderlandes Nacionālais balets), Aiguls Išbulatova un Hajato Nišudžima (Astrahaņas operas un baleta teātris),  ASV deju kompānija „Step Afrika!” un Latvijas Nacionālā baleta solisti.

Atgādinām, ka no 19. aprīļa līdz 1. maijam jau astoņpadsmito reizi notiek viens no ievērojamākajiem notikumiem visā Latvijas kultūras dzīvē – Starptautiskais Baltijas baleta festivāls „No klasiskas līdz avangardam”. Festivāls ir vienīgais baleta notikums Latvijā, kas pāris nedēļu garumā skatītājiem piedāvā pasaules klases dejotāju, horeogrāfu, baleta teātru un kompāniju priekšnesumus, apvienojot klasiskās tradīcijas ar laikmetīgo skatījumu.

Informācijai par 18. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla programmu, biļešu iegādi un jaunumiem iespējams sekot līdzi www.ballet-festival.lv, kā arī festivāla Facebook lapā un Twitter (@balletfestival).
 

0 komentāri

Komentāru nav