Ceļazīmi uz PKO saņem Rēzeknes Zaļo pakalnu koris

Ceļazīmi uz PKO saņem Rēzeknes Zaļo pakalnu koris
TV3 publicitātes foto
Līdz ar uz uzvaru TV3 dziesmotajā sacensībā „Koru kari” Rēzeknes Zaļo pakalnu koris saņēmis ceļazīmi uz Pasaules koru olimpiādi – dalībai Čempionu konkursa Popmūzikas/šova koru kategorijā.

Tādējādi Rēzeknes Zaļo pakalnu koris kļuvis par pirmo zināmo dalībnieku no Latvijas, kas piedalīsies lielākajā koru dziedāšanas pasākumā pasaulēPasaules koru olimpiādē –, kas Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros 2014. gadā notiks Rīgā.

„Pasaules koru olimpiāde Rīgā būs neatkārtojama pieredze tās dalībniekiem. Rīgā ieradīsies ļoti spēcīgi šovu kori no visas pasaules, tāpēc īpaši priecājamies, ka dāvanudalību Pasaules koru olimpiādē – iegūst koris, kas ar saviem priekšnesumiem ir izpelnījies profesionāļu un Latvijas skatītāju simpātijas,” Rēzeknes Zaļo pakalnu kori sveic nodibinājuma „Rīga 2014” vadītāja Diāna Čivle.

TV3 šova žūrijas locekle Ieva Kerēvica atzina: „Šovs formāts ir jauna pieredze mūsu dziedātājiem. Es gribētu, lai parādām mūsu šova kori vislabākajā formā, visprofesionālākajā izpildījumā, kādu mēs vien varētu sagatavot. Es ļoti ceru un ticu tam, ka to varam.”

Godpilno otro vietu „Koru karos” ieguva Cēsu Karmīna karoga koris, kas no žūrijas ieguva tādu pašu punktu skaitu Rēzeknes koris, tādējādi uzvarētāju noteica skatītāji, lemjot par labu rēzekniešiem.

Pasaules koru olimpiādē 2014, kas notiks Rīgā no 9. līdz 19. jūlijam, 20 000 dalībnieku no 70 valstīm sacentīsies konkursa 29 kategorijās. Kategoriju skaitā ir arī sakrālās mūzikas, tautas mūzikas, džeza, laikmetīgās mūzikas un citas.

Jau iepriekš tika ziņots, ka Latvijas koriem dalībai Pasaules koru olimpiādē ir īpaši pieteikšanās noteikumi. Vairāk informācijas par Pasaules koru olimpiādes norisi un iespēju koriem no Latvijas pieteikties www.singriga.lv. Pasaules koru olimpiādes gatavošanās procesam iespējams sekot līdzi arī sociālajās vietnēs Twitter (@SingRiga_LV), Facebook (SingRiga_LV), Draugiem.lv (SingRiga).

.

0 komentāri

Komentāru nav