Jauniestudējums „Endij Vorhol, tas tu?” – izrāde kā mākslas objektu izstāde

Jauniestudējums „Endij Vorhol, tas tu?” – izrāde kā mākslas objektu izstāde
Oskars Upenieks
28-03-2014 A+ A-
Arhitektūras un mediju centrā „H2O 6” pirmdien, 31. martā, plkst. 19.00 pirmizrādi piedzīvos režisores Kristīnes Vītolas veidotā izrāde – mākslas objektu izstāde „Endij Vorhol, tas tu?”, informēja izstādes producente Zane Estere Gruntmane no organizācijas „Pigeon Bridge”.

Endija Vorhola darbības spektrs caurvij dažādas mākslas izteiksmes formas – glezniecību, fotogrāfiju, filmu veidošanu, ierakstu producēšanu. Vienā no savām slavenākajām un atklātākajām intervijām mākslinieks ir teicis: „Ja kāds grib uzzināt visu par Endiju Vorholu, vienkārši jāpaskatās uz audeklu virsmām, manām filmām un mani, un tur es esmu. Tur aiz tā visa nekā nav.”

Izrāde „Endij Vorhol, tas tu?” ir mākslas objektu izstāde, kuras centrā ir nekas, kas aiz tā visa nav. Piedāvātais nekad neliek mieru un rada kādu nenoformulējamu, intuitīvu sajūtu par populāri uztvertā tukšuma neizskaidrojamo, bet jaušamo brīnumaino dimensiju. Kolāžas veidā performance, māksla un Endija Vorhola tēls apvienojas vienotā kompozīcijā.

Izrādi veidojusi radošā komanda režisore Kristīne Vītola, aktieri Andis Strods, Iveta Pole, Jana Čivžele, scenogrāfs Rūdolfs Baltiņš, mūziķis Mr. Myster un gaismu mākslinieks Jānis Sniķers. Izrādi līdzproducē Kaņepes Kultūras centrs.

Režisore Kristīne Vītola Latvijas neatkarīgā teātra skatuvē debitēja 2012. gadā ar izrādi „Sieviete Dieviete” (sadarbībā ar aktrisi Laumu Balodi), savukārt 2013. gadā iestudēja dramaturģes Agneses Rutkēvičas lugu „Ūdenspistole” „Dirty Deal Teatro” un Latvijas Nacionālā teātra sadarbības projekta „Tests” ietvaros. Līdz šim Kristīne Vītola bija atpazīstama kā scenogrāfe un kostīmu māksliniece dažādos Latvijas valsts teātros un neatkarīgo teātru projektos. Viņas darbi vairākkārtīgi ir nominēti „Spēlmaņu nakts” balvai nominācijā „Labākā kostīmu māksliniece”.

„Pigeon Bridge” ir nevalstiska organizācija, kas pēc darbības formas ir producentu un kopproducentu kompānija. Tās mērķi ir organizēt un producēt lokālus un internacionālus laikmetīgās mākslas projektus, kas radītu vidi veiksmīga sadarbības tīkla veidošanai un domapmaiņai starp latviešu māksliniekiem un māksliniekiem kaimiņvalstīs un ārvalstīs. Šā gada marta sākumā pirmizrādi piedzīvoja „Pigeon Bridge” pirmais starptautiskais projekts – izrāde „Intervija ar Madonnu” (Kristīne Vismane, Jēkabs Nīmanis, Epa Kubu), kas tapusi sadarbībā ar dejas producentu kompāniju „STU” (www.stu.ee).

Turpmākās „Endij Vorhol, tas tu?” izrādes 1., 2. un 3. aprīlī plkst. 19.00. Arhitektūru un mediju centrs „H2O 6” atrodas Ūdens ielā 6, Pārdaugavā.

Biļetes uz izrādi pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Biļetes cena: 9 eiro, 5 eiro (skolēniem, studentiem, pensionāriem, ISIC, ITIC karšu īpašniekiem)

0 komentāri

Komentāru nav