Ģertrūdes ielas teātrī uzstāsies amerikāņu horeogrāfe Mišele Bulē

Ģertrūdes ielas teātrī uzstāsies amerikāņu horeogrāfe Mišele Bulē
Publicitātes foto
28-03-2014 A+ A-
Ģertrūdes ielas teātrī (ĢIT) 3. aprīlī plkst. 19.00 ar soloizrādi „Wonder” uzstāsies amerikāņu laikmetīgās dejas horeogrāfe Mišele Bulē (Michelle Boulé) no Ņujorkas, kura Rīgā ieradusies pasniegt meistarklases dejas studentiem un profesionāļiem, informē ĢIT pārstāvji.

Soloizrādē „Wonder” Mišele Bulē padziļināti pēta informācijas un uztveres modeļus, ko ieguvusi, dzīvojot savu dzīvi dejā.

Viņas horeogrāfijas valoda liek ķermenim meklēt jaunus izteiksmes līdzekļus, apšaubot ikdienas dzīves ārišķīgumu. Secīgā tērpu un tēlu plejādē M. Bulē pēta arhetipus, dzimumu definīcijas, identitāti un virtuozitāti. Pēc izrādes skatītāji tiek aicināti uz sarunu ar mākslinieci.

Mišele Bulē ir horeogrāfe, dejotāja, pasniedzēja un sertificēta „BodyTalk” praktiķe. Viņas veidotās izrādes regulāri tiek rādītas gan ASV, gan ārpus tām. Kā dejotāja M. Bulē kopš 2001. gada ir sadarbojusies ar horeogrāfu Migelu Getjeresu projektā „Miguel Gutierrez and the Powerful People”. Saņēmusi „Bessie Awards” par izrādi „Last Meadow”, kurā viņa radošā sadarbībā ar Migelu Getjeresu atveidoja Džeimsu Dīnu. Viņa ir bijusi pasniedzēja vairākās ASV universitātēs, kā arī vieslektore Eiropas, Austrālijas un Āzijas skolās un augstskolās.

Mišele Bulē Latvijā vada vairāku dienu semināru un meistarklases Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas horeogrāfijas apakšprogrammas studentiem un citiem dejas profesionāļiem.

Mākslinieces viesošanās Latvijā ir nodibinājuma „Movement Research” apmaiņas programmas sniegtā iespēja, šīs apmaiņas programmas ietvaros rīkotajos pasākumos leģendārajā Džadsona baznīcā dejoja arī divi Latvijas horeogrāfi Kristīne Vismane un Dmitrijs Gaitjukevičs.

Biļetes pieejamas www.bezrindas.lv un galerijā „Istaba” (Krišjāņa Barona iela 31a). Biļešu cena 8,50 eiro, studentiem, skolēniem un pensionāriem – 4,50 eiro.

0 komentāri

Komentāru nav