Romā skatāmas Rīga|2014 ceļojošās izstādes

Romā skatāmas Rīga|2014 ceļojošās izstādes
07-05-2012 A+ A-

7.maijā Romā, Romiešu civilizācijas muzejā (Museo della Civilta Romana), Latvijas vēstniece Itālijā Elita Kuzma, Romas domes amatpersonas un nodibinājuma Rīga|2014 programmas direktore Aiva Rozenberga svinīgi atklāja Rīgai kā 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētai veltītu izstādi.

Sadarbībā ar nodibinājumu Rīga|2014 un Latvijas Ārlietu ministriju ekspozīcijā, kuras nosaukums itāliski ir „Visita Riga a Roma! Una mostra fotografica e interattiva su Riga, Capitale Europea della Cultura 2014” apvienota Latvijas jauno dizaineru veidotā veloizstāde „Rīga 24h” un arhitekta Jāņa Dripes veidotā, fotogrāfa Jura Kalniņa izstāde „Rīga no augšas”. Izstāde iekļauta Romas oficiālajā Eiropas dienai 2012 veltīto svētku programmā.

Abām Rīgas izstādēm atklāšana Romā bija starptautiskā „pirmizrāde”. Plānots, ka pēc pieturas Romā izstādes ceļos pa dažādām Eiropas pilsētām. Izstāžu atklāšanā klāt bija Romas pilsētas, Itālijas Ārlietu un Kultūras ministriju pārstāvji, ārvalstu vēstniecību pārstāvji, tūrisma operatori, žurnālisti un Latvijas draugi.

Izstāžu atklāšana Romas civilizācijas muzejā ir simboliska, raksturoja A. Rozenberga: „Te no augšas ikviens apmeklētājs var vērot senās Romas maketu un tepat līdzās līdz maija beigām varēs aplūkot fotogrāfijas ar Rīgu no augšas.” Izstādes ir aicinājums un vilinājums Romas pilsoņiem apmeklēt Rīgu. Velo dizaina izstādē muzeja apmeklētāji var iepazīties ar rīdziniekiem, kuri stāsta par savām mīļākajām pilsētas vietām un aicina tās apbraukāt ar riteni. „Romā ir maz riteņbraucēju, savukārt Rīga ar savu arvien pieaugošo velokultūru Romas iedzīvotajiem var piedāvāt lielisku piedzīvojumu,” teica A. Rozenberga.

Izstādes atklāšanā izskanēja novēlējums – lai šīs izstādes par pilsētām ar skatu „no augšas” dod iespēju simboliski ikvienam padomāt par situāciju Eiropā „no augšas”, domāt  par svarīgākajiem Eiropas mērķiem, kas apvieno iedzīvotājus, pilsētas un valstis.

Pirms izstāžu atklāšanas notika tūrisma seminārs, kura mērķis bija veicināt tūrisma operatoru sadarbību un Itālijas tūrisma plūsmas palielināšanu uz Rīgu, Latviju. LiveRiga un Tūrisma attīstības valsts aģentūras vārdā klātesošos nozares profesionāļus, žurnālistus, Romas pilsētas un ārvalstu vēstniecību pārstāvjus uzrunāja Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Guna Caune. A.Rozenberga iepazīstināja ar 2014.gada Rīgas programmas 14 stūrakmeņiem. Ņemot vērā citu Eiropas kultūras galvaspilsētu pieredzi, divus gadus pirms pašas norises tūrisma operatori tiek iepazīstināti ar programmas centrālajiem notikumiem, lai viņi sekmīgi ieplānotu tūrisma piedāvājumus potenciālajiem Eiropas kultūras galvaspilsētas gada apmeklētājiem.

Vēstniece Elita Kuzma ar gandarījumu atzīmēja, ka pēdējo pāris gadu laikā būtiski pieaudzis Itālijas tūristu skaits uz Latviju. Vēstniece uzsvēra, ka starpvalstu sadarbībai ir liels izaugsmes potenciāls un interese attīstīt kopīgus projektus ir vairākās nozarēs, tostarp kultūrā, izglītībā un medicīnā.

Itālijas gaidāmā Eiropas Savienības Padomes prezidentūra 2014. gada otrajā pusē un Latvijas prezidentūra 2015.gada pirmajā pusgadā, kā arī Rīgas kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas statuss paver plašas iespējas sadarbības attīstīšanai, akcentēja Latvijas vēstniece.

Plašāk par Rīga|2014 izstādēm Romā lasiet šeit.

Rīgas stāsti no veloizstādes „Rīga 24h” lasiet www.storyofriga.lv.

0 komentāri

Komentāru nav