Rīga 2014 ielūdz uz radošiem dārza svētkiem

Rīga 2014 ielūdz uz radošiem dārza svētkiem
10-05-2012 A+ A-

12. maijā Eiropas dārza svētku ietvaros Rīga|2014 teltī rīdzinieki varēs iesaistīties radošās aktivitātēs, tādējādi iepazīstot Rīgas radošo kvartālu daudzveidību.

Rīga|2014 teltī Vērmanes dārza apmeklētāji sestdien varēs uzzināt par darbu, gatavojot Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu – tas būs vērienīgākais pasākums, kādu Latvija īstenojusi. Visa 2014.gada garumā rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs simti dažādu pasākumu, piedāvājot jaunu izpratni par kultūru kā pozitīvu pārmaiņu spēku cilvēku dzīvē.

2014.gada programmā nozīmīga loma atvēlēta Rīgas radošajiem kvartāliem, ar kuriem rīdzinieki plašāk varēs iepazīties Eiropas dārza svētku ietvaros.

Rīga|2014 teltī darbosies skatuve:

Pl.12-13… Dirty Deal teatro jauno dramaturgu lasījumi
Pl.13-15… VEF dzejas slams
Pl.15-18… Siguldas smilšu mākslas demonstrējumi

Dzejas slams ir sacensība, kurā dzejnieki izpilda savus oriģināldarbus. Mākslinieku izaicinājums ir pārvērst dzeju īstenā piedzīvojumā acīm un ausīm. Priekšnesumus vērtēs žūrija un skatītāj, un labākie dzejas slama dalībnieki saņems balvas. Piedalīties aicināts jebkurš, neatkarīgi no pieredzes un atpazīstamības. Iepriekšēja pieteikšanās pa epastu aiva.belova@gmail.com vai zvanot pa tel.nr.29959659.

Eiropas kultūras galvaspilsētas rīkotāju teltī ikviens varēsizveidot pats savu partizānu sēklu bumbu, kuru paņemt līdzi un izmest pilsētas vietā, kurā vēlas redzēt uzziedam puķes. Sēklu bumba ir neliela, taču tajā apvienotais māls un zeme dos augsnes kārtiņu, lai puķu sēklas varētu uzdīgt un uzziedēt neiedomājamās vietās.

Partizānu dārzkopība ir izplatījusies daudzās valstīs, aicinot cilvēkus uzziedināt industriālas un nesakoptas pilsētas vietas. Sēklu bumbai nav nepieciešama aprūpe vai īpaša kopšana.

Rīga|2014 aicina apmeklēt Rīgas radošo kvartālu pasākumus un sēklu bumbas izmest tieši tur. Sēklu bumbām paredzētas vietas rīdziniekus gaidīs VEF teritorijā, Miera ielā, Kalnciema kvartālā, Ģertrūdes ielas teātrī, RISEBA, Andrejsalā un Tabakas Fabrikā.

Pārbaudīt savu ātrumu un izturību Eiropas dārza svētku apmeklētāji varēs, sacenšoties uz velo ruļļiem. Savukārt, līdzi paņemot apdrukājamu apģērbu, auduma maisiņu vai citu materiālu, apmeklētāji varēs iemēģināt roku, darbojoties ar sietspiedi, un iegūt unikālu Eiropas kultūras galvaspilsētas apdruku.

Eiropas dārza svētki notiks jau ceturto gadu. Laikā no plkst. 12.00 līdz 18.00 Vērmanes dārza teritorijā darbosies 11 aktivitāšu teltis. Vērmanes dārza estrādē apmeklētāji varēs baudīt koncerta programmu un, izpildot uzdevumus katrā no pasākuma tematiskajām teltīm, ikviens varēs piedalīties balvu izlozē.

0 komentāri

Komentāru nav