Piesakies Starptautiskajai fotogrāfijas vasaras skolai Kuldīgā!

Piesakies Starptautiskajai fotogrāfijas vasaras skolai Kuldīgā!
Mark Steinmetz
31-03-2014 A+ A-
Marta beigās uzsākta pieteikumu reģistrēšana šā gada Starptautiskajai fotogrāfijas vasaras skolai (International Summer School of Photography – ISSP), kas notiks augusta sākumā Kuldīgā, informē ISSP pārstāve Liāna Ivete Beņķe.

Jau devīto gadu pēc kārtas Latvijā atkal pulcēsies fotogrāfijas profesionāļi un interesenti no visas pasaules, lai piedalītos starptautiski atzītu fotogrāfu meistardarbnīcās un diskutētu par jomas aktualitātēm.

ISSP zinātāju un profesionāļu vidū atzīta par Eiropā labāko fotogrāfijas vasaras skolu, šogad ceturto reizi tā notiks Kurzemē, Pelču pilī pie Kuldīgas. Nodarbības plānotas no 2. līdz 10. augustam.

Starptautiskās fotogrāfijas vasaras skolas dalībnieki deviņu dienu garumā intensīvi strādās fotogrāfijas profesionāļu vadībā, katram attīstot savu projektu.

Tā var būt fotosērija, grāmata vai multimediāls darbs, kas vēlāk būs aplūkojams noslēguma izstādē. Kā ierasts, vakara programmas lekcijas un diskusijas būs publiski pasākumi, pieejami visiem interesentiem bez maksas.

Arī šogad ISSP piedāvā meistarklases ar izciliem vadītājiem – sešas darbnīcas fotogrāfiem vadīs pasaulē pazīstami un godalgoti profesionāļi, kas pārstāv dažādas fotogrāfijas jomas – viens no šobrīd pasaulē atzītākajiem dokumentālajiem fotogrāfiem Saimons Norfolks, kurš darbos pēta kara ietekmi uz cilvēci; klasiskas, bet vienlaicīgi modernas melnbaltās fotogrāfijas pārstāvis no ASV Marks Stainmecs un Japānas laikmetīgā fotogrāfe Jurī Nagasima, kura savās dažkārt kontrversiālajās fotogrāfijas apskata ģimenes, dzimtes un seksualitātes tēmas.

 

Šobrīd fotogrāfijas pasaulē aizvien lielāku nozīmi ieņem multimediāli stāsti, kas apvieno fotogrāfiju, video un skaņu – tādus studentiem palīdzēs veidot multimediju eksperts Adrians Kelterborns. Izcilais čehu fotožurnālists, aģentūras „VII” līdzdibinātājs Antoņīns Kratohvils pēdējo desmitgažu laikā apceļojis pasaules karstos punktus, un saviem studentiem nodos zināšanas un pieredzi izteiksmīgu portretu veidošanā. Savukārt poļu fotogrāfa, apvienības „Sputnik Photos” pārstāvja Rafala Milaha un fotogrāmatu dizaineres Anjas Naļeckas vadībā dalībnieki strādās pie fotogrāmatu izveides.

Iepriekšējos gados novērojot vietējo iedzīvotāju interesi par vasaras skolas norisi, šogad pirmo reizi plānota īpaša darbnīca Pelču un tuvākās apkaimes jauniešiem bez iepriekšējas pieredzes fotogrāfijā.

Nedēļas laikā jauniešiem būs iespēja piedalīties vasaras skolas programmā un pieredzējuša pasniedzēja vadībā stāstīt stāstus ar fotogrāfijas palīdzību.

ISSP oficiālā valoda ir angļu. Lai pieteiktos dalībnieku atlasei, jābūt padziļinātai un aktīvai interesei par fotogrāfiju, kā arī kvalitatīviem personīgo darbu paraugiem jeb portfolio. ISSP dalībniekus neierobežo fototehnikas izvēle. 20 dalībniekiem no Latvijas un Austrumeiropas iespējams saņemt stipendiju, kas daļēji sedz skolas dalības maksu.

Pieteikšanās ISSP notiek līdz 11. maijam. Papildu informāciju par pieteikšanos, kā arī meistarklašu detalizētus aprakstus meklējiet ISSP mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav