„Kapitālisms Šķērsielā” ievada Baltijas valstu kino dienas Stokholmā

„Kapitālisms Šķērsielā” ievada Baltijas valstu kino dienas Stokholmā
Publicitātes foto
31-03-2014 A+ A-
2. aprīlī Stokholmā, kinoteātrī „Zita Folkets Bio”, notiks Ivara Selecka un Tālivalža Margēviča dokumentālās filmas „Kapitālisms Šķērsielā” izrāde. Publika varēs tikties ar abiem filmas veidotājiem. Ar šo pasākumu tiks atklātas Baltijas valstu kino dienas.

Tā kā Rīga kopā ar Umeo Zviedrijā šogad ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, filma no Latvijas ievadīs Baltijas valstu kino sēriju, kas aprīlī būs skatāma Stokholmā. Igauniju pārstāvēs Hardija Volmera „Dzīvās ainas”, savukārt Lietuvu – Šarunas Bartas filma „Eirāzijas iedzimtais”.

Filmu izrādes Stokholmā rīko Zviedrijas Latviešu apvienības (ZLA) Viduszviedrijas nodaļa sadarbībā ar visu triju Baltijas valstu vēstniecībām. Ivara Selecka un Tālivalža Margēviča piedalīšanās filmas izrādē trešdien notiek ar nodibinājuma „Rīga 2014” atbalstu.

Ar filmu „Kapitālisms Šķērsielā” (2013) noslēdzas Latvijā unikāls dokumentāls kinoromāns, kurā autori gandrīz divdesmit piecu gadu gaitā sekojuši mazās Pārdaugavas ieliņas iemītniekiem un tam, kā liela mēroga notikumi atbalsojas viņu dzīvē un ikdienā.

Kinoteātris „Zita” iekļauts nekomerciālā kino izplatītāja „Folkets Bio” tīklā un ir pazīstamākais autorkino un starptautisko kino dienu organizētājs Stokholmā.

0 komentāri

Komentāru nav