Starptautiskajā bērnu grāmatu dienā konference „Pasaule bilžu grāmatā”

Starptautiskajā bērnu grāmatu dienā konference „Pasaule bilžu grāmatā”
Kaspars Garda, Rīga 2014
31-03-2014 A+ A-
Trešdien, 2. aprīlī, viesnīcā „Radisson Blu Daugava” (Kuģu ielā 24, Rīgā) notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas rīkotā konference „Pasaule bilžu grāmatā”.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros notiekošā bērnu literatūrai un grāmatu mākslai veltītā konference apvienos Baltijas jūras reģiona valstis, pulcējot Rīgā vizuālās kultūras speciālistus un grāmatu māksliniekus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Vācijas, Krievijas, Šveices, Beļģijas, Dānijas.

Konferenci ar priekšlasījumiem par ilustratora un grāmatu autora darbu atklās divas izcilas mākslinieces – Astrīdas Lindgrēnas memoriālās balvas laureāte, vairāk nekā 35 grāmatu autore Kitija Krauzere (Kitty Crowther, Beļģija), kā arī Juta Bauere (Jutta Bauer, Vācija), kura par ieguldījumu bērnu un jauniešu literatūrā saņēmusi Hansa Kristiana Andersena balvu. Konferences otrajā daļā visiem interesentiem būs unikāla iespēja piedalīties meistarklasēs.

Savukārt plkst. 18.00 notiks kvadriennāles „Attēlu stāsts” laureātu paziņošana un izstādes kataloga prezentācija. 

Atgādināsim, ka līdztekus konferencei kvadriennāles ietvaros norisinājās arī starptautisks konkurss, kurā mākslinieki tika aicināti iesniegt satura un dizaina koncepcijas pieteikumus līdz šim nepublicētām grāmatām. Konkursa žūrija atlasījusi 45 mākslinieku (tostarp 20 latviešu autoru) darbus, kas cīnījās par galveno balvu - grāmatas izdošanas iespēju Baltijas jūras reģiona valstīs.

0 komentāri

Komentāru nav