Rīga dalās pieredzē ar 2019.gada galvaspilsētām

Rīga dalās pieredzē ar 2019.gada galvaspilsētām
11-05-2012 A+ A-

Rīga kā 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsēta ar sagatavošanās procesu un programmas iecerēm iepazīstināja Perudžu (Perugia). Šī Itālijas pilsēta ir viena no pretendentēm uz Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu 2019.gadā.

Perudžā Eiropas dienā 9.maijā notika Eiropas kultūras galvaspilsētām veltīta konference, kurā pilsētas iedzīvotāji un kultūras eksperti iepazinās ar vairāku esošo un topošo kultūras galvaspilsētu pārstāvjiem, lai labāk sagatavotu savu pieteikumu kultūras galvaspilsētas kandidatūrai.

„Eiropas kultūras galvaspilsētas pieteikuma un programmas sagatavošanas process prasa augstu organizatoriskā un mākslinieciskā procesa kvalitāti. Rīga, gatavojoties Eiropas kultūras galvaspilsētas godam, ir uzkrājusi pieredzi, kas ļoti interesē valstis un pilsētas, kas tagad uzsāk ceļu uz šo statusu,” skaidro Rīga|2014 programmas direktore Aiva Rozenberga. „Tā ir mūsu iespēja celt Rīgas un Latvijas atpazīstamību – pastāstīt par sevi kā lielu kultūras pasākumu norises vietu.”

Gimarešas `2012 (Portugāle), Košices `2013 (Slovākija), Rīgas `2014 un Ūmeo `2014 (Zviedrija) pārstāvji stāstīja par iecerēm pilsētas attīstības plānos, kultūras infrastruktūras un cilvēku dzīves kvalitātes uzlabošanā, kā arī par darbu programmas sagatavošanā un starptautisko sakaru veicināšanā.

2019. gadā viena Itālijas un viena Bulgārijas pilsēta būs oficiālās Eiropas kultūras galvaspilsētas, un jau šobrīd Itālijā cīņu par šo titulu ir uzsākušas 18 pilsētas. Viena no kandidātēm sīvajā konkurencē ir arī Perudžas pilsēta, kas kandidē kopā ar Asīzi.

0 komentāri

Komentāru nav